Gwiazda „M jak Miłość” zastąpi skrajną lewaczkę Biejat? PiS próbuje wycofać się z kompromitującego układu z lewicą. Przewodnicząca komisji rodziny może zostać Dominika Figurska-Chorosińska

Dominika Figurska/Fot. PAP/StrefaGwiazd/Stach Leszczyñski
Dominika Figurska/Fot. PAP/StrefaGwiazd/Stach Leszczyñski

Dominika Figurska-Chorosińska (PiS) może zastąpić Magdalenę Biejat (Lewica Razem) na stanowisku przewodniczącej komisji polityki społecznej i rodziny – podał w sobotę portal wPolityce.pl.

– Większość rządowa zamierza doprowadzić do zmiany w sejmowej komisji rodziny. Magdalenę Biejat z klubu Lewicy może zastąpić posłanka PiS Dominika Figurska-Chorosińska. To jeden z poważnie rozważanych pomysłów – napisano na portalu.

Potral podał, że „partia Jarosława Kaczyńskiego postawiła na Dominikę Figurską-Chorosińską, która jest znana z obrony rodziny i wartości konserwatywnych. Przed wyborami do Sejmu była radną sejmiku mazowieckiego z listy PiS, była też kandydatką tej partii w wyborach do europarlamentu”.

Zaznaczono, że Magdalena Biejat, posłanka Lewicy na szefową komisji rodziny także została wybrana dzięki głosom polityków PiS. Przeciw głosowały tylko posłanki PiS Elżbieta Duda i Dominika Figurska-Chorosińska oraz Grzegorz Braun z Konfederacji.

Do kwestii poparcia przez posłów PiS kandydatury Biejat na przewodniczącą sejmowej Komisji Polityki Społecznej i Rodziny odniósł się prezes PiS Jarosław Kaczyński w wywiadzie dla „Gazety Polskiej”. „Ta sprawa wkrótce zostanie rozwiązana. Nie chcę wchodzić w szczegóły, ale tak jak w życiu, także w polityce zdarzają się różne zwroty akcji” – powiedział.

– Chcę wszystkich uspokoić: dla nas sprawy rodziny są najważniejsze i dopóki jesteśmy przy władzy, nie dopuścimy do tego, by ktoś przeprowadzał eksperymenty, których efektem będzie krzywdzenie dzieci i rozbijanie rodziny – powiedział Kaczyński.

-Na to naszej zgodny nie ma i nie będzie – dodał.

W Komisji Polityki Społecznej i Rodziny zasiada 33 posłów. 17 z nich to politycy Prawa i Sprawiedliwości, 9 reprezentuje Koalicję Obywatelską, czworo Lewicę, dwie osoby są z PSL-Kukiz’15 i jedna z Konfederacji. W prezydium zasiada pięć osób: przewodnicząca Biejat i wiceprzewodniczące Marzena Okła-Drewnowicz (KO), Urszula Rusiecka i Teresa Wargocka z PiS oraz Agnieszka Ścigaj (PSL-Kukiz’15).

Dominika Figurska-Chorosińska była do tej pory przede wszystkim aktorką. Największą popularność przyniosła jej rola w serialu „M jak miłość” emitowanym na antenie TVP2. Była również dziennikarką oraz działaczką samorządową. Wraz z mężem Michałem Chorosińskim ma 5 dzieci.

Posłanka PiS jest osobą bardzo kontrowersyjną. Z jednej strony zdradziła męża ze starszym o 10 lat mężczyzną, z którym zaszła w ciążę, z drugiej zaś została twarzą kampanii „Wierność jest sexy”.

– Uważam, że jeśli ktoś założył rodzinę, to nie ma ważniejszej rzeczy niż walka o to, żeby w niej było dobrze – mówiła dla magazynu „Dobry tydzień”.

Figurska-Chorosińska jest także przeciwniczką aborcji. Sama wyznała, że lekarz zaproponował jej usunięcie ciąży, gdy podejrzewano m.in. zespół Downa u jednego z jej dzieci. Ponadto założyła portal parentingowy oraz sklep internetowy.

Źródło: PAP

1 KOMENTARZ

  1. Przeczuwam, że jak zwykle PiS będzie mówić i nie kiwnie palcem, co skończy się na tym, że Magdalena Biejat będzie nadal przewodniczącą tej komisji.

Comments are closed.