Totalna inwigilacja nadchodzi! Ministerstwo Finansów chce, by transakcje gotówkowe były tylko do 8 tys. zł! To zamach na naszą wolność

zdj. ilustracyjne. Foto: pixabay
zdj. ilustracyjne. Foto: pixabay

Rząd Prawa i Sprawiedliwości chce o nas wiedzieć wszytko! Resort finansów chce zaostrzyć przepisy dla przedsiębiorców. Transakcje gotówkowe będą możliwe – nie do kwoty 15 tysięcy złotych jak obecnie – lecz do 8 tysięcy. W ten sposób obywatel jest coraz bardziej uzależniony od banków i państwa! 

Ministerstwo Finansów wpadło na niezwykle niebezpieczny pomysł, by obniżyć próg obrotu bezgotówkowego między przedsiębiorcami z obecnych 15 tysięcy do 8 tysięcy złotych – informuje serwis prawo.pl.

W ten sposób, jak podaje portal, można zaoszczędzić nawet 20 miliardów złotych z tytułu kosztów wytwarzania, transportu i zabezpieczenia gotówki. Taki zabieg ma ponoć także na celu uszczelnienie podatków i namierzenie oszustów. Szkoda, że nie wspomina się o wolności i niezależności Polaków!

Jak czytamy na portalu prawo.pl, takie rozwiązanie jest obecnie konsultowane z członkami Rady Przedsiębiorców przy Rzeczniku Małych i Średnich Przedsiębiorców. Jedynym argumentem państwa za obniżeniem progu transakcji bezgotówkowych jest cyfryzacja państwa. Skarbówka woli obrót bezgotówkowy, z bardzo prostego powodu. Mając wszystkie dane w sieci mogą nas bardziej łupić. Cyfryzacja daje skarbówce lepszą kontrolę nad firmami i transparentność obrotu pieniądza w gospodarce.

Działaniami MF dąży pomału do całkowitej eliminacja gotówki. Jednostka w takim bezgotówkowym świecie jest w pełni uzależniona od bankierów i instytucji państwowych, które z założenia sprawują nadzór nad płatnościami.

Tylko od widzimisię organów państwowych, obywatelowi można zablokować rachunek, czyli w praktyce wyłączyć obywatela z życia społeczno-gospodarczego. Nie masz pieniędzy – Ciebie nie ma.

Dodatkowo z czym nawet MF się nie kryje, transakcje bezgotówkowe są realizowane za pośrednictwem rachunku bankowego, który jest w pełni monitorowany, co oznacza permanentną kontrolę obywatela.

Wielu ekonomistów twierdzi, że tylko posiadanie gotówki zapewnia jaką taką anonimowość, co w związku z tym gwarantuje wolność gospodarczą.

Źródło: prawo.pl/

3 KOMENTARZE

 1. ▌▌To tylko element rządowego programu „Polski niewolnik bezgotówkowy” — socjalistyczne wynalazki: „ujemne oprocentowanie” (każdego miesiąca znika 5% twoich pieniędzy) i możliwość niszczenia każdego niewolnika naciśnięciem jednego guzika — w jednej sekundzie zamiast pieniędzy masz na koncie tyle samo długu do spłacenia.

  .

  • ▌▌No i w razie potrzeby każdego dnia możliwe jest uruchomienie operacji „cypryzacji” (konfiskaty) pieniędzy w bankach — co już miało miejsce w Strefie euro…

   (Był to test bojem — okazało się np., że nagłe zablokowanie wszystkim wszystkiego prowadzi jednak do całkiem realnej katastrofy humanitarnej. Problemem okazało się też istnienie samej gotówki [skończyć z tym!] — bardziej zawiedzeni polityką rządu po prostu wjechali buldożerem do banku i poprosili o wypłatę swojej gotówki.)

   Ach, żeby tak ponownie skonfiskować i rozstrzelać wszystkich kułaków ze złotem, bitcoinami i dolarami…

   .

 2. Konfederacja nie jest lepsza, zmusza do płacenia przelewem za udział w głosowaniu prawyborczym.
  Przyganiał kocioł garnkowi a sam smoli!

Comments are closed.