Sensacja z planu „Wiedźmina” od Netflixa! TA aktorka nie gra w serialu Ciri! Wszystko to mistyfikacja utrzymywana w tajemnicy [FOTO/SPOILER]

Freya Allan jako
Freya Allan jako "prawdziwa Ciri" i Maciej Musiał na planie serialu "Wiedźmin" od Netflixa Źródło: Netflix

Portal Redanian Intelligence donosi, że Viola Prettejohn zagra w serialu „fałszywą Ciri”. Do tej pory nie było wiadomo w kogo wcieli się młoda aktorka.

Kim jest fałszywa Ciri? To postać, która po raz pierwszy pojawia się w drugim tomie sagi o Wiedźminie autorstwa Andrzeja Sapkowskiego, „Czas pogardy”.

Prettejohn zagra młodą szlachciankę z królestwa Cintry, która w wyniku wojny z Nilfgaardem została sierotą. Postać ta wędrowała po obozach dla uchodźców, dopóki nie została przyjęta przez sukiennika z Brugge.

Ze względu na swoje podobieństwo to prawdziwej Ciri wciągnięto ją w skomplikowaną intrygę polityczną i wysłano do nilfgaardzkiego cesarza jako prawdziwą księżniczkę.

Viola Prettejohn, która zagra „fałszywą Ciri” w serialu „Wiedźmin”
Źródło: Redanian Intelligence

Co prawda postać ta powinna pojawić się w fabule serialu dużo później, jeśli opierałby się on wierne na materiale źródłowym, ale możliwe, że twórcy chcą doprowadzić do spotkania młodej cintryjskiej szlachcianki z prawdziwą Ciri.

Istnieje też taka możliwość, że w pierwszym sezonie Prettejohn zostanie przedstawiona jako zwykła dwórka i dopiero później zacznie się wysuwać na pierwszy plan opowieści.

Źródło: Redanian Intelligence