To on stanie na czele kampanii Szymona Hołowni. Pracował m.in. w „Gazecie Wyborczej” i „Newsweeku”

Szymon Hołownia. Foto: YouTube/DEON Live
Szymon Hołownia. Foto: YouTube/DEON Live

Choć Szymon Hołownia jeszcze nie zadeklarował oficjalnie, czy wystartuje w wyborach prezydenckich w 2020 roku, to wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że tak się właśnie stanie. Wiadomo nawet, kto miałby być szefem kampanii wyborczej znanego dziennikarza.

Tą osobą ma być były dziennikarz Michał Kobosko. W przeszłości pracował m.in. dla „Gazety Wyborczej”, „Pulsu Biznesu”, „Newsweeka”, był redaktorem naczelnym „Dziennika Gazety Prawnej” czy „Wprost”.

Ostatnio trudnił się w innej branży, konkretnie w amerykańskim think tanku Atlantic Council of the United States. Jak poinformował za pośrednictwem mediów społecznościowych, z posady Senior Advisor and Country Representative (tłum. starszy doradca, przedstawiciel kraju) właśnie zrezygnował. I dodał: „Do zobaczenia i do usłyszenia już wkrótce!”, co jasno sugeruje, że aktywnie włącza się do polityki.

Sam Hołownia, pomimo pojawiających się od kilku tygodni plotek o starcie w wyborach prezydenckich, wciąż tej informacji nie potwierdził, ale i jednoznacznie nie zaprzeczył. Oświadczył natomiast, że odchodzi z programu „Mam talent TVN”, który współprowadził od 12 lat, co również sugeruje, że szykuje się do nowego wyzwania. Tym będzie walka o fotel prezydencki.

„Newsweek” informuje nawet, że Hołownia złożył już w sądzie wniosek o rejestrację fundacji, wokół której zamierza budować ruch społeczny. Z kolei wcześniej „Wprost” donosił, że na zlecenie prywatnej firmy wykonane zostały badania społeczne mające na celu sprawdzenie, czy taki start miałby jakikolwiek sens.

Najwyraźniej wyniki okazały się w miarę poprawne, gdyż podejmowane są kolejne kroki, dopinające na ostatni guzik start w wyborach prezydenckich. Decyzja powinna zostać ogłoszona w najbliższych dniach.