Jarosław Kaczyński się wścieknie! ZUS obniżył emeryturę „naczelnikowi”. Zobacz, ile stracił

Jarosław Kaczyński. / foto: PAP
Jarosław Kaczyński. / foto: PAP

Jarosław Kaczyński mimo zasiadania w ławach poselskich pobiera już emeryturę przysługującą mu ze względu na wiek. Jak okazuje się, mimo waloryzacji w 2019 roku, jego świadczenie zostało zmniejszone!

Większość emerytów w Polsce ma niskie świadczenia, które ledwo pozwalają na przeżycie. Większość z nich mogła liczyć w ubiegłym roku na waloryzację i wzrost emerytury.

Odmiennie jest w przypadku Jarosława Kaczyńskiego, któremu ZUS w mijającym roku, według oświadczenia majątkowego, obniżył świadczenie. Ile stracił „naczelnik”?

W 2017 roku Jarosław Kaczyński pobierał emeryturę w astronomicznej wysokości 6444 złote brutto. W ubiegłym roku świadczenie emerytalne prezesa PiS było wyższe i wynosiło 6624 złote brutto.

Okazuje się jednak, że w tym roku Kaczyński stracił i otrzymywał już niższą emeryturę. Według oświadczenia majątkowego wynosiła ona 6454 złote brutto, czyli aż 170 złotych mniej niż rok temu i zaledwie 10 złotych więcej niż dwa lata temu.

To z pewnością nie spodobało się prezesowi partii rządzącej, wszak dzięki jej socjalnej polityce inflacja nabrała tempa i ceny wystrzeliły w górę. Zaledwie 10 złotych wyższa emerytura niż dwa lata temu sprawia, iż przy obecnym poziomie cen Kaczyńskiego po prostu stać na mniej niż w 2017 roku.

Źródło: se.pl