Lewacka działaczka zatrzymana we Francji za naprzykrzanie się policji

Marie Acab-Land Fot. Twitter (John)
Marie Acab-Land Fot. Twitter (John)

Młoda kobieta została wpisana do policyjnej kartoteki „S”, czyli osób niebezpiecznych dla porządku państwa, do której trafiają na ogół podejrzewani o terroryzm.

Amelia H. występująca pod pseudonimem „Marie Acab-Land” jest podejrzewana o nękanie i szpiegowanie policji. Od 3 grudnia przebywa w areszcie w Wersalu (Yvelines).

Powodem jej zatrzymania było śledzenie w ub. poniedziałek działań policji w Wersalu. Amelie H. Nagrywała ich i miała prowokować. Jest nazywana „łowcą policjantów”.

Zatrzymana ma 21 lat, ale jest znana służbom wywiadowczym policji, które umieściły ją w kartotece „S”. Była już wcześniej kilkakrotnie aresztowana. Jest podejrzana o fotografowanie i filmowanie urzędników przy wyjściu z posterunków policji, a następnie rozpowszechnianie tych zdjęć na Facebooku, aby umożliwić ich identyfikację.

Uznano to za nękanie funkcjonariuszy. Skrót jej nazwiska używanego w mediach społecznościowych – „Acab” – można rozwinąć jako zdanie „wszyscy gliniarze są draniami”. Mimo wszystko, w porównaniu z wieloma terrorystami, którzy do kartoteki „S” jakoś nie trafili, zakręcenie 21-latki na dokuczaniu policji, nie wydaje się zbyt poważne, a i samą policję trochę ośmiesza.

Źródło: Le Parisien

Comments are closed.