Pęknięta czaszka i wstrząśnienie mózgu. Policjant dotkliwie pobity w Kaliszu. Do akcji wkroczyli „Łowcy Głów” [FOTO]

Zatrzymany przez policjantów z grupy
Zatrzymany przez policjantów z grupy "Łowcy Głów" podejrzany o pobicie policjanta / Fot. Twitter/@PolicjaWlkp

Funkcjonariusz policji został dotkliwie pobity przez kilku mężczyzn. Do zdarzenia doszło w nocy z soboty na niedzielę przed jednym z barów w Kaliszu.

Pobity policjant jest funkcjonariuszem pobliskiej komendy z Ostrowa Wielkopolskiego. W lokalu przebywał prywatnie wraz bratem.

W pewnym momencie został rozpoznany przez grupę czterech osób. Ci postanowili pobić funkcjonariusza za to, że pracuje w policji. 32-latek doznał wstrząśnienia mózgu oraz poważnych obrażeń twarzo-czaszki. Musiał przejść zabieg chirurgiczny.

Nazajutrz policja zatrzymała trzech mężczyzn w związku z pobiciem. – Do tej sprawy zatrzymani zostali trzej mężczyźni w wieku 25, 27 i 30 lat. Wszyscy to kaliszanie. Dziś będą przesłuchiwani – mówiła asp. Anna Jaworska-Wojnicz, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu.

Kilka godzin później zatrzymany został czwarty sprawca. Mężczyzna poszukiwany był przez cztery prokuratury, a ukrywał się w Koninie. Nad jego zatrzymaniem pracowali policjanci z grupy „Łowcy Głów”, czyli funkcjonariusze tropiący najbardziej niebezpiecznych przestępców.

Źródło: faktykaliskie.pl/NCzas.com

8 KOMENTARZE

 1. Policja to milicja ktorej zmioniono nazwe. Grupa przestepcza tzw .’ aparat przymusu’ ale tylko dla ludnosci tubylczej poslugujacej sie jezykiem polskim. Dla ukraincow, kolorowych, zydow , muzulmanow itd sa wyjatkowo poblazliwi. I na koniec poniewaz jeden z nich dostal bombe to ‚lowcy glow’ wkroczyli do akcji. Ale jak jest pobity nie pies to ”sa prowadzone czynnosci’

  • Nie można pisać tego publicznie! I tak wszyscy to wiemy.
   Dodam jedynie że znam wielu policjantów i przykro mi patrzeć jak gaśnie ich początkowy zapał ,a w zamian pojawia się frustracja i zgorzknienie.Wierzyli w propagande i myśleli że będą służyć społeczeństwu i walczyć z przestępczością…Nie przypadkiem większość z nich to alkoholicy,nikt normalny,mający w sobie sumienie i dobro,nie może tego znieść na dłuższą mete i sięga po znieczulenie,a potem „aby do emerytury”.

 2. jesli policja ma prawo do bezpodstawnego bicia,czy zastrzelenia Polakow, to Polacy maja prawo do bezpodstawnego pobicia,czy zastrzelenia ,,policjanta,, Chcieliscie prawa ,,naturalnego,, silny,slaby, to macie, teraz sie leczcie.

 3. Taro leczysz się już? Ustanawiamy prawo silniejszego? Dzieci z takiego pomysłu rezygnują zazwyczaj już w przedszkolu.

  Policja nie ma prawa do bezpodstswnego bicia. Ale ma prawo użycia siły. Obywatel lub obcokrajowiec na terenie RP ma obowiązek wykonywania poleceń policjanta. Jeżeli jest zbyt głupi żeby to zrozumieć policjant użyje siły. Jeżeli polecenie było bezprawne, każdy może składać skargi, zażalenia. Zakładać sprawy cywilne zadając zadośćuczynienia. Ale polecenie ma wykonać.

 4. „Pies”,”glina” i jeszcze wiele innych określeń,to swgo rodzaju przezwiska nadawane w języku polskim policjantom,i urzywane przez ludzi na codzień w mowie potocznej,slangu.Prawie każdy zawód ma takie określenie i to jest normalne.Nie ma się co oburzać.

Comments are closed.