Sommer vs Szumlewicz. Armia Czerwona to wyzwoliciele? [VIDEO]

Sommer vs Szumlewicz
Sommer vs Szumlewicz

Piotr Szumlewicz był gościem Tomasza Sommera. Skrajnie lewicowy publicysta podzielił się swoimi przemyśleniami m.in. na temat armii czerwonej i TVP.

Konfederacja złożyła zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez lidera Lewicy Włodzimierza Czarzastego. Tow. Czarzasty stwierdził bowiem, że armia czerwona wyzwoliła Polaków, a to podpada pod chwalenie systemu totalitarnego.

Piotr Szumlewicz, odnosząc się do słów Czarzastego, stwierdził, że je popiera. W trakcie wywiadu bronił tego stanowiska, twierdząc, że Czarzastemu chodziło o wyzwolenie Polaków od okupacji niemieckiej, nazistowskiej.

Szumlewicz dodał, że przed II wojną światową w Polsce istniała olbrzymia skala represji, pacyfikowano protestujących. Zwracał uwagę na liczbę ofiar Zamachu Majowego.

Ponadto Szumlewicz stwierdził, że dla większości Polaków sytuacja po II wojnie światowej się poprawiła, a nowa władzą – według niego rządzili Polacy – zlikwidowała np. analfabetyzm.

– W Związku Radzieckim sytuacja polityczna była zupełnie inna niż w Polsce i skala represji w Polsce była znacznie mniejsza niż w Związku Radzieckim. Jeżeli można porównywać skalę wolności w Polsce i Związku Radzieckim to w Polsce była radykalnie większa skala wolności – upierał się ekspert Lewicy.

Szumlewicz zaatakował też TVP, wskazując ją jako przykład totalitarnej telewizji. Porównał też północnokoreańskie wiadomości nt. ptaków, które przelatując nad górą, gdzie pochowany jest Km Ir Sen, ułożyły się w hasło „pozdrawiamy wodza” do wydarzeń związanych z papieżem Janem Pawłem II.

Źródło: Najwyższy Czas!