Wiadomo, kim jest polski bohater z Londynu! To Łukasz Koczocik. Nie jest prawdą, że użył kła narwala

Polak walczył z terrorystą na London Bridge kłem narwala fot. Twitter @piersmorgan
Polak walczył z terrorystą na London Bridge kłem narwala fot. Twitter @piersmorgan

Brytyjskie media donoszą, że bohaterski Polak, który dzielnie walczył z terrorystą na London Bridge, to 38-letni Łukasz Koczocik. Jest kucharzem w Fishmongers’ Hall. To on jako pierwszy rzucił się na terrorystę Usmana Khana i obezwładnił go. Użył do tego lancy, a nie jak informowano dotychczas, kła narwala.

Do ataku doszło w piątek na Moście Londyńskim. Sprawcą ataku był 28-letni Usman Khan – skazany wcześniej za powiązania z islamskimi terrorystami. W grudniu 2018 roku wypuszczono go przedterminowo na wolność.

Na ratunek zaatakowanym na moście ludziom ruszyło trzech mężczyzn, w tym Łukasz. Niestety, nie zdołali zapobiec tragedii. W zamachu zginęły dwie osoby: 25-letni Jack Merritt i 23-letnia Saskia Jones. Polak pracujący w kuchni w Fishmongers’ Hall odegrał jednak istotną rolę w walce z islamistą i zapobiegł zwiększeniu liczby ofiar.

Jak podaje Daily Mail, Polak użył w walce nie kła narwala, lecz ceremonialnej lancy o długości 5 stóp (ok. 1,5 metra). Łukasz ściągnął broń ze ściany Fishmongers’ Hall i podjął walkę z islamistą uzbrojonym w noże kuchenne.

38-latek został 5-krotnie dźgnięty w ramię.

– Zadał terroryście cios. Wiedział, że coś jest nie tak, bo uderzył go w klatkę piersiową, ale broń odbiła się od niej. Miał na sobie kamizelkę (terrorysta – przyp. red.), albo coś podobnego. W tym czasie toczyła się walka na noże, w której Łukasz doznał pięciu cięć aż po ramię. Został poważnie ranny, ale ani się nie wycofał. […] Potem dołączyły do niego dwie albo trzy inne osoby. Widząc, że mieli przewagę liczebną, napastnik zszedł po schodach. Łukasz bardzo cierpiał i stracił czucie w lewej ręce, ale walczył do końca – relacjonował w rozmowie ze Sky News Toby Wiliamson, szefa Łukasza i dyrektor Fishmongers’ Hall.

To wszystko wydarzyło się w hali. Dopiero potem walka przeniosła się na most, gdzie terrorysta najpierw został osaczony i obezwładniony m.in. przez Łukasza, a później zastrzelony przez policję.

Jak donoszą media, Polak czuje się już dobrze i wyszedł ze szpitala.

5 KOMENTARZE

 1. Zadał cios czyli chciał zabić. Zatem Luckhash chciał zabić zmęczonego przebierańca, który chciał tylko udawać terrorystę. Ale sądy w UK raczej go uniewinnią. Nie to co nasze niezawisłe sądy one zapewne wydały by lepszy i bardziej słuszny wyrok niż ten z UK.
  Dobrze, że żyjemy w Polsce!

   • Czy tobie (specjalnie z małej litery piszę zaimek) jakiś brodaty WUJEKzCHATY czytał artykuł prze telefon i bredzisz „od lampy” o czym czego nie widziałeś?
    A może żeś po prostu serduszko kapuściane=kaczan z głąbem.
    A tak w ogóle, to pędź gondolą, bo cię mrówki opie*dolą.

 2. I tak bohater został podany na tacy innym brodatym, już mają imię, nazwisko i za chwile zdjęcie się znajdzie, od tego do adresu szybka droga i można się zemścić na niewiernym. Teraz dzięki temu ludziska będą mieli w d….. i już nie będą pomagać w takich sytuacjasz, szczególnie jak mają rodziny i dzieciaki, brawo gazety brawo.

Comments are closed.