Sławomir Mentzen POGRZEBAŁ intelektualnie Joannę Senyszyn. „Hitlerowcy na kresach też wyzwalali Polaków?” [VIDEO]

Sławomir Mentzen. / foto: Twitter
Sławomir Mentzen. / foto: Twitter

Sławomir Mentzen był gościem w studiu Polsat News. Na antenie próbował wytłumaczyć poseł Joanne Senyszyn z SLD, dlaczego nie można mówić o wyzwoleniu Polski przez Armię Czerwoną.

– W czerwcu 1941 roku dwaj okupanci, którzy podzielili się Polską znowu się poróżnili i Hitler najechał Stalina. Czy o zajęciu przez Niemców polskich Kresów też pani mówi, że to jest wyzwolenie polskich ziem spod okupacji sowieckiej? Nie! Nikt normalny tak nie mówi, bo to nie było wyzwolenie tylko zmiana okupanta – tłumaczył Sławomir Mentzen z Konfederacji.

Sytuacja z „wyzwoleniem” Polaków przez Armię Czerwoną jest identyczna. Niemcy zostali odparci z naszych terenów przy okazji marszu Związku Radzieckiego na Berlin. W dodatku Polacy, a szczególnie Polki, zapłacili za ten przemarsz wielką cenę.

„Czy da się prościej wytłumaczyć, dlaczego wejścia Sowietów do Polski nie można nazwać wyzwoleniem?” – zapytał na Twitterze Mentzen.

„Niestety i tak do Pani Joanny Senyszyn nie dotarło” – stwierdził.

1 KOMENTARZ

  1. Mój imiennik ma absolutną rację. Do momentu napaści Niemiec na Związek Radziecki, Sowieci wywieźli na Syberię 2 miliony Polaków. Stalin planował uczynić tak z całą kilkunastomilionową populacją naszych rodaków zamieszkujących Kresy. Docelowo mieli zostać zgładzeni. Wkraczający Wehrmacht zapobiegł dalszym wywózkom i miliony Polaków… ocalił! To byli wyzwoliciele!!!

Comments are closed.