Jarosław Kaczyński na silnych lekach. „To była poważna operacja”

Prezes PiS Jarosław Kaczyński opuszcza Wojskowy Instytut Medyczny / fot. PAP
Prezes PiS Jarosław Kaczyński opuszcza Wojskowy Instytut Medyczny / fot. PAP

Jarosław Kaczyński bierze silne leki przeciwbólowe. To była poważna operacja, kolano go jeszcze mocno boli. Nie chcemy, żeby cierpiał. Najgorsze było 48 godzin po operacji – mówi nieoficjalnie ważny polityk PiS.

Prezes PiS ma opuścić szpital w podwarszawskim Otwocku, ale czeka go jeszcze wielotygodniowa rehabilitacja.

Lekarze zdołali przekonać prezesa PiS, który wielokrotnie odkładał operację, aby w końcu poddał się wszczepieniu endoprotezy stawu kolanowego. Zabieg trwał około dwóch godzin.

Jarosława Kaczyńskiego czeka długa rehabilitacja po wyjściu ze szpitala. Będzie się poruszał o dwóch kulach, z nogą umieszczoną w specjalnej szynie.

Po protezie kolana rehabilitacja jest bardzo potrzebna. Pacjent po operacji będzie chodził mniej więcej dwa miesiące o kulach i później nastąpi ich odstawienie – wyjaśnia ortopeda dr Rafał Kamiński ze Sportowego Centrum Medycznego FitMedica.

Przypomnijmy, że prezes PiS przebywał w szpitalu wiosną 2018 r. W czerwcu opuścił po ponad miesięcznym pobycie Wojskowy Instytut Medyczny w Warszawie, w którym przebywał pod opieką lekarzy w związku z chorobą zwyrodnieniową stawów.

Na czym polegała operacja, którą przeszedł Jarosław Kaczyński? Zniszczoną chrząstkę główki kości udowej i piszczelowej zastąpiła endoproteza. Mocuje ją się za pomocą cementu kostnego.

Źródło: se.pl / onet.pl