Okropny wypadek zawodniczki! Podczas zawodów runęła z ponad 8 metrów. „Może już nigdy nie stanąć na nogach” [VIDEO]

Jewgienija Asomowa po wypadku. Foto: Instagram/ YouTube
Jewgienija Asomowa po wypadku. Foto: Instagram/ YouTube

Te zawody sportowe, dla zawodniczki z Rosji skończyły sie prawdziwym horrorem. Ogromny pech spotkał Jewgieniję Asomową podczas zawodów w Rydze, kiedy z ponad 8-metrów runęła na ziemię. Kobieta z powodu obrażeń może już nigdy stanąć na nogi. 

Asomowa brała udział w międzynarodowych zawodach w gimnastyce artystycznej w stolicy Łotwy. Rosjanka przygotowała pokaz na wstęgach i w pewnym momencie zawiódł sprzęt, na którym ćwiczyła rosyjska zawodniczka.

Do sieci trafiło nagranie, gdzie widać, jak Asomowa z impetem runęła z dużej wysokości na materace, które miały chronić przed skutkami upadku. Niestety tak się nie stało. Upadek z 8-metrów okazał się tragiczny w skutkach.

Rosjanka złamała dwa kręgi – jeden w odcinku piersiowym, a drugi w lędźwiowym, doszło też do przerwania rdzenia kręgowego. Sama zawodniczka ze łzami w oczach powiedziała mediom, że może już nigdy nie stanąć na nogach.

– Nie mam czucia w nogach. Kolejne operacje nie będą potrzebne. Nie jestem jednak w stanie samodzielnie się poruszać. Na długo pozostanę w pozycji leżącej i czeka mnie ciężka rehabilitacja. Lekarze nie chcą na razie podać dokładnych prognoz – napisała załamana zawodniczka.

Przyczyną wypadku Asomowej był wadliwy sprzęt. Rosjanka spadła z wysokości ośmiu metrów.

– Jewgienija kończyła występ, ale podczas ostatniej figury, ślizgu w dół na płótnie, konstrukcja się zerwała. Na miejscu nie było karetki, a jedynie pielęgniarka, która nie była w stanie udzielić jej pomocy – komentuje zdenerwowana trenerka poszkodowanej zawodniczki.

Źródło: Super Express

3 KOMENTARZE

  1. po ch… tak skakać, wyżej już nie można już było?!
    „Sport to degeneracja” SI Witkiewicz („Pożegnanie jesieni”, powieść)

  2. Zero intelektu i przyzwoitości u tego trolla „Piotr Grembowicz”.
    Kloaka we wsi bardziej jest przyjazna człowieczeństwu od tego trolla.

Comments are closed.