Poseł z Podkarpacia, Jagna Marczułajtis-Walczak oburzona zaproszeniem na różaniec. Na Chanukę w Sejmie też nie przyjdzie? [FOTO]

Jagna Marczułajtis-Walczak Źródło: PAP

Poseł PO Jagna Marczułajtis-Walczak nie kryje oburzenia zaproszeniem, które wysłano jej na kalendarz sejmowy. Chodzi o modlitwę różańcową. Internauci zastanawiają się, czy Chanukę w Sejmie również skomentuje.

„Mam pytanie do Kancelarii Sejmu. Jakim prawem wysyłają mi państwo na kalendarz sejmowy na iPad sejmowy zaproszenie na (UWAGA!): Pokutny Marsz Różańcowy? Co to za szczególne wydarzenie rangi parlamentarnej które jest wpisywane posłom w kalendarz służbowy? Proszę o wyjaśnienie!!!” – napisała na Twitterze Marczułajtis-Walczak.

Co ciekawe, swoje oburzenie poseł wyraziła zaledwie kilka dni po tym, jak Donald Tusk zapowiedział, że chciał zbudować w Polsce ruch chrześcijańskiej demokracji – prawdopodobnie na bazie PO i PSL.

Już niedługo, 22 grudnia, „starsi bracia w wierze” będą świętować Chanukę. Od lat żydowskie święto religijne obchodzone jest w sejmowych murach. Internauci zastanawiają się, czy przy okazji zaproszenia na tę „imprezę” poseł również wyrazi oburzenie.

Podejrzewamy, że bez komentarza pozostawiłaby również zaproszenie na paradę równości. Tylko ten różaniec ją tak odpycha strasznie…

Comments are closed.