Ciekawe co na to Rusin i Ostaszewska? W Nepalu odbyła się największa rzeź zwierząt na świecie [VIDEO]

Festiwal Gadhimai. Foto: YouTube/Animal Equality
Festiwal Gadhimai. Foto: YouTube/Animal Equality

W dniu 3 grudnia rozpoczął się Festiwal Gadhimai, czyli największa na świecie rzeź zwierząt. Wydarzenie to trwało dwa dni. Tysiące zwierząt zostało rytualnie zabitych ku czci bogini Gadhimai, co ma zapewnić pomyślność i szczęście.

Inauguracja festiwalu odbyła się 3 grudnia w świątyni w mieście Bariyarpur w południowym Nepalu. Na miejsce dotarło tysiące Hindusów, którzy przywieźli ze sobą m.in. bawoły, kozy, kury, gołębie i szczury, które złożyli w ofierze.

Zdaniem wielu Hindusów, zabijanie zwierząt ku czci bogini Gadhimai zapewnia im pomyślność i szczęście. Nie zgadzają się z tym obrońcy zwierząt, którzy apelują do rządu o zakazanie krwawego rytuału.

Festiwal odbywa się co 5 lat. Szacuje się, że podczas jego poprzedniej edycji zabito około 200 tys. zwierząt. W tym roku życie miało stracić kilka tysięcy. Spadek ten jest wynikiem kampanii uświadamiających, że zabijanie zwierząt jest bezcelowe.

Władze mówią jednak, że nie mogą zakazać składania zwierząt w ofierze, albowiem wielu Hindusów uważa je za tradycję. Wiele wskazuje na to, że kolejna tego typu impreza się nie odbędzie, gdyż nacisk ze strony obrońców zwierząt na rząd jest coraz mocniejszy.

Źródło: scmp.com

1 KOMENTARZ

Comments are closed.