Poseł od Zandberga wyznaje: „Byłem strasznym homofobem i seksistą”. Teraz używa komunistycznych gestów w Sejmie [FOTO]

Maciej Konieczny z partii Razem, składający ślubowanie poselskie/Fot. Twitter
Maciej Konieczny z partii Razem, składający ślubowanie poselskie/Fot. Twitter

Parlamentarzysta Partii Razem Adriana Zandberga dał się poznać już podczas poselskiego ślubowania. Maciej Konieczny podczas składania przysięgi uniósł zaciśniętą pięść. Teraz w wywiadzie dla „Rzeczpospolitej” zwierzył się, że w przeszłości miał całkiem inne poglądy.

Stadion daje poczucie wspólnoty. Czujesz się silny, bo jesteś częścią wielkiego narodu. Jak młodzi chłopcy mają problemy z samooceną, bardzo im to pomaga. Niestety, to jedyna oferta w Polsce dla tych, którzy nie pochodzą z uprzywilejowanych środowisk. Poszedłem w to. Byłem strasznym homofobem i seksistą – mówił skruszony Konieczny.

Poseł Lewicy został na pytanie o to, „jak się zostaje nacjonalistą”, odparł, że trzeba być „zagubionym młodym chłopakiem”. – Człowiek może mieć nawet dobre intencje, ale nie radzi sobie ze światem. W dodatku widzi, że on jest niesprawiedliwy i chciałby w nim coś zmienić. Rozgląda się dookoła i tak się składa, że jedyna buntownicza opcja, która jest pod ręką, to radykalna prawica – twierdził.

Nie zabrakło także oskarżeń pod adresem „kiboli i faszystów”. Jak stwierdził, są oni „przeciwko słabszym”. – To wynika ze strachu. Dlatego oni są zawsze gotowi uderzyć w mniejszości: uchodźców, gejów czy lesbijki. Znamienne, że lewicowe działaczki dostają o niebo więcej gróźb od prawaków niż działacze – twierdził.

Ja nie dostaję ich prawie w ogóle, a dla kobiet działających na lewicy internetowe groźby pobicia i gwałtu to norma. Agresywni prawacy to tak naprawdę tchórze – dodał.

W rozmowie z Piotrem Witwickim, Konieczny stwierdził również, że w polskich warunkach partia Razem jest formacją radykalną. – W Skandynawii partia Razem usytuowałaby się tylko trochę na lewo od centrum. W większości krajów Europy Zachodniej stanowiłaby normalną socjaldemokrację. Po prostu polska scena polityczna jest dramatycznie wychylona na prawo – powiedział.

Podczas poselskiego ślubowania Konieczny uniósł zaciśniętą pięść. Internauci i komentatorzy wskazywali wówczas, że gest ten nawiązuje do nurtów radykalnej lewicy.

Źródła: Rzeczpospolita/Twitter

4 KOMENTARZE

 1. „Żadnych politycznych nie ma on przesądów, każda partia dobra, byle dojść do rządów” – pisał
  Tadeusz Boy-Żeleński.

 2. 1. Lewicowcy nie dostają żadnych gróźb ze strony prawicowców,
  to prawicowcy dostają groźby
  ze strony lewicowców.
  2. Socjaldemokracja jest skrajną lewicą w każdym kraju.

 3. ▌▌Towarzysz złożył samokrytykę — bardzo dobrze: nie zostanie odsunięty od stanowisk i może nawet nie zostanie rozstrzelany?

  A już inny towarzysz, zasłużony członek jednej z świętych rodzin pasożytniczej kasty biurokratycznej nie złożył samokrytyki, bo wrogowie ludu podszepnęli mu, że urwał się z partyjnej uwięzi — już zaczynają znikać członkowie jego świętej rodziny ze stanowisk członków zarządów i rad nadzorczych „znacjonalizowanych” spółek skarbu państwa, urzędów i instytucji państwowych, a wkrótce mogą zacząć znikać ze wspólnych partyjnych fotografii, jakby w ogóle ich nigdy wcześniej nie było…

  .

 4. Czym byłby komunizm bez eksponowania nawróconych? Samokrytyka jest nieodłącznym efektem tego nawrócenia.

Comments are closed.