25 tys. złotych odszkodowania dla dziennikarza. Został pobity w czasie kręcenia materiału o wycinkach w Puszczy Białowieskie

Sędzia - zdj. ilustracyjne / Fot. PAP
Sędzia - zdj. ilustracyjne / Fot. PAP

Sąd wydał wyrok w sprawie głośnego pobicia dziennikarza Polsatu w 2017 roku. Mężczyzna otrzyma odszkodowanie, a sprawcy trafią do więzienia.

W 2017 roku dziennikarz Polsat News próbował nagrywać wycinkę lasu w Puszczy Białowieskiej. To rozwścieczyło pracującą ekipę.

Dziennikarz został zaatakowany przez dwóch mężczyzn. Został pobity i ukradziono mu kamerę. Operatora próbowano też potrącić samochodem.

Dziennikarz trafił do szpitala i był na zwolnieniu lekarskim. Zatrzymanymi przez policję okazali się syn i ojciec, pracownicy jednej z firm leśnych.

Teraz zapadł wyrok pierwszej instancji. Sąd ocenił, że napastnicy wiedzieli kim jest atakowany i umyślnie, siłą próbowali mu przeszkodzić w nagrywaniu materiału dziennikarskiego.

– Doszło do naruszenia konstytucyjnej wolności prasy, sprawcy działali umyślnie, a czyn charakteryzował się znacznym stopniem społecznej szkodliwości – czytamy w uzasadnieniu.

Napastników skazano na rok więzienia. Ponadto muszą wypłacić dziennikarzowi zadośćuczynienie i zwrócić pieniądze za naprawę sprzętu. Łącznie 25 tys. złotych.

 

Comments are closed.