Cyfrowa waluta euro. Kolejny krok ku zupełnej digitalizacji pieniądza i kontroli obywateli

Zdjęcie ilustracyjne. Źródło: pixabay
Zdjęcie ilustracyjne. Źródło: pixabay

François Villeroy de Galhau, prezes banku centralnego Francji ogłosił, że już niedługo Francuzi przystąpią do testów zdigitalizowanej formy waluty euro. Mowa o pierwszym kwartale 2020 r.

Zdigitalizowana waluta będzie z początku dedykowana dla prywatnych podmiotów francuskiego sektora finansowego, a z czasem może wyprzeć fizyczny pieniądz.

O pracach nad cyfrowym euro poinformował na Twitterze François Villeroy de Galhau, prezes banku centralnego Francji.

Digitalizacja pieniądza może być niebezpieczna dla obywateli. Cyfrowy pieniądz daje rządowi większą możliwość manipulacji i okradania obywateli.

Francja nie jest jedynym krajem, który chce eksperymentować z walutą. „Rok 2020 będzie zapewne przełomowy pod kątem emisji cyfrowych walut, które podlegają pod firmy czy banki centralne. Oprócz nowego pomysłu Francji, czekamy na Librę i cyfrowego juana” – informuje portal 300gospodarka.

Źródło: 300gospodarka

2 KOMENTARZE

  1. Żadnych komentarzy nie widzę , czyżby moderator nie pozwalał na jakąkolwiek krytykę , czy nadal trzęsiecie portkami przed czosnkowymi ? Na pewno tak.

  2. a więc mamy już m.in. antyutopie i rzeczywistość SF in live: Orwell, Huxley i „Dostojewski SF”, czyli Ph.K. Dick! przestrogi widać nie pomogły… a wręcz przeciwnie! źle

Comments are closed.