Ojciec z synem pojechali na ryby. Trwają poszukiwania ciała drugiego mężczyzny

fot. lubelska.policja.gov.pl

Trwa akcja poszukiwawcza na Zalewie Zemborzyckim. Policjanci i strażacy od soboty 7 grudnia br. szukają dwóch wędkarzy. Ciało jednego z nich udało się już znaleźć.

Policja znalazła przewrócony rower wodny i zwłoki jednego z wędkarzy. Służby ciągle poszukują drugiej osoby.

Dwaj mężczyźni w wieku 37 i 60 lat przyjechali na ryby nad Zalew Zemborzycki w piątek 6 grudnia około godz. 17:00. Nieoficjalnie media podają, że to był ojciec z synem.

Jak wynika z ustaleń policji, wędkarze mieli własny rower wodny. Niestety obaj nie wrócili do domu. Zaniepokojona rodzina poinformowała o tym policję.

Policjanci i funkcjonariusze innych służb rozpoczęli poszukiwania. Odnaleziony został samochód, którym mężczyźni przyjechali nad wodę. W działaniach bierze udział udział Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Wodno – Nurkowego lubelskiej straży pożarnej, która używa sonaru. Dodatkowo przeszukiwany jest brzeg zbiornika.

Około południa 6 grudnia w okolicach tamy odnaleziono przewrócony rower oraz zwłoki jednego z mężczyzn. Trwają poszukiwania drugiej osoby.

Ostatnie informacje są niestety tragiczne. Podczas prowadzonej akcji odnalezione zostały zwłoki jednego z nich. Akcja jest bardzo trudna. Ze względu na porę roku zalew częściowo jest już zamarznięty, dlatego potrzebny jest specjalistyczny sprzęt. Nadal poszukujemy drugiego z mężczyzn, przeczesujemy brzeg – mówi Renata Laszczka-Rusek z lubelskiej policji.

Źródło: lubelska.policja.gov.pl