Prawybory Konfederacji w Gdańsku zakończone. Krzysztof Bosak z największym poparciem

Krzysztof Bosak. / foto: Konfederacja
Krzysztof Bosak. / foto: Konfederacja

Zakończyły się kolejne prawybory Konfederacji, tym razem w Gdańsku. Zwyciężył Krzysztof Bosak co trzeba uznać za niespodziankę.

Krzysztof Bosak zdobył najwięcej, bo aż 7, głosów elektorskich wyprzedzając Artura Dziambora, który otrzymał 5 takich głosów.

O ile wysoki wynik Dziambora nie dziwi, wszak jest on posłem i politykiem wywodzącym się właśnie z Pomorza, to tak wysoki wynik Krzysztofa Bosaka należy uznać za niespodziankę.

Potwierdza on także, iż jest on jednym z faworytów do zwycięstwa w prawyborach zorganizowanych przez Konfederację. Na 3 konwencjach zdobył już 16 głosów elektorskich podczas gdy kolejni konkurenci mają ich po 7.

Na trzecim miejscu uplasował się znany lokalnym wyborcom choćby ze startu w wyborach na Prezydenta Gdańska, Grzegorz Braun zdobywając 4 głosy elektorskie.

Głosy pozostałych elektorów zdobyli Konrad Berkowicz – 2, oraz Janusz Korwin Mikke i Jacek Wilk, którzy uzyskali po 1.

10 KOMENTARZE

  • A kto z Konfederacji ma „promil” szans? Walka realnie toczy sie o 15% głosów, zwiększenie rozpoznawalności i poszerzenie bazy wyborców.

 1. Byłem osobiście i mała frekwencja, jak na tak wielkie województwo, mnie nie zaskoczyła.
  Ale to rezultat 30-to letniej ignorancji.
  Nie o to tu jednak chodzi.
  W/g mnie, z całym szacunkem dla pozostałych KANDYDATÓW, najlepszym kandytaem KONFEDERACJI w przyszłych wyboracz prezydenckich pod względem wizerunkowym jest obecny poseł pan Jacek Wilk.
  Niemniej jednak życzę wszystkim sukcesu.

 2. Osobiście jestem za partią Wolność ale w uważam ze Bosak w debatach jest najlepszy.Pamiętajmy żeby rozbić ,,bandę czworga” potrzebna jest jedność. Gdybyśmy mieli żyć w monarchii zagłosował bym inaczej. KRÓL JEST TYLKO JEDEN!!!

 3. Wiadomo, że prawybory wygra Bosak, bo poza Braunem pozostali kandydaci reprezentują KORWiN, ale nie sądzę, aby był to dobry wybór.

  • Ja czytam i oczom nie wierzę! Prawicowy elektorat jest już tak dojrzały, że p. Janusz otrzymał (jak na razie) 1 głos?! Może po prostu Narodowcy są bardziej aktywni niż „korwinowcy”? PS P. Krzysztof w dyskusjach wypada bardzo dobrze. I takie opinie słyszę też od znajomych.

Comments are closed.