Prawybory Konfederacji w Gdańsku zakończone. Krzysztof Bosak z największym poparciem

Krzysztof Bosak. / foto: Konfederacja
Krzysztof Bosak. / foto: Konfederacja

Zakończyły się kolejne prawybory Konfederacji, tym razem w Gdańsku. Zwyciężył Krzysztof Bosak co trzeba uznać za niespodziankę.

Krzysztof Bosak zdobył najwięcej, bo aż 7, głosów elektorskich wyprzedzając Artura Dziambora, który otrzymał 5 takich głosów.

O ile wysoki wynik Dziambora nie dziwi, wszak jest on posłem i politykiem wywodzącym się właśnie z Pomorza, to tak wysoki wynik Krzysztofa Bosaka należy uznać za niespodziankę.

Potwierdza on także, iż jest on jednym z faworytów do zwycięstwa w prawyborach zorganizowanych przez Konfederację. Na 3 konwencjach zdobył już 16 głosów elektorskich podczas gdy kolejni konkurenci mają ich po 7.

Na trzecim miejscu uplasował się znany lokalnym wyborcom choćby ze startu w wyborach na Prezydenta Gdańska, Grzegorz Braun zdobywając 4 głosy elektorskie.

Głosy pozostałych elektorów zdobyli Konrad Berkowicz – 2, oraz Janusz Korwin Mikke i Jacek Wilk, którzy uzyskali po 1.

10 KOMENTARZE

 1. BOSSAK NIE MA NAWET PROMILA SZANS W WYBORACH PREZYDENCKICH – to zły wybór

  • A kto z Konfederacji ma „promil” szans? Walka realnie toczy sie o 15% głosów, zwiększenie rozpoznawalności i poszerzenie bazy wyborców.

 2. jak w konfederacja działa ta demokracja?
  kim są elektorzy, kto ich naznacza?

 3. Byłem osobiście i mała frekwencja, jak na tak wielkie województwo, mnie nie zaskoczyła.
  Ale to rezultat 30-to letniej ignorancji.
  Nie o to tu jednak chodzi.
  W/g mnie, z całym szacunkem dla pozostałych KANDYDATÓW, najlepszym kandytaem KONFEDERACJI w przyszłych wyboracz prezydenckich pod względem wizerunkowym jest obecny poseł pan Jacek Wilk.
  Niemniej jednak życzę wszystkim sukcesu.

 4. Elektorzy to zaufane osoby, które wskazali sami kandydaci. Każdy ma swoich elektorów.

 5. Osobiście jestem za partią Wolność ale w uważam ze Bosak w debatach jest najlepszy.Pamiętajmy żeby rozbić ,,bandę czworga” potrzebna jest jedność. Gdybyśmy mieli żyć w monarchii zagłosował bym inaczej. KRÓL JEST TYLKO JEDEN!!!

 6. Wiadomo, że prawybory wygra Bosak, bo poza Braunem pozostali kandydaci reprezentują KORWiN, ale nie sądzę, aby był to dobry wybór.

  • Ja czytam i oczom nie wierzę! Prawicowy elektorat jest już tak dojrzały, że p. Janusz otrzymał (jak na razie) 1 głos?! Może po prostu Narodowcy są bardziej aktywni niż „korwinowcy”? PS P. Krzysztof w dyskusjach wypada bardzo dobrze. I takie opinie słyszę też od znajomych.

Comments are closed.