Przegląd tęczowych filmów w Białymstoku. Promocja kochających dziwaczniej za pieniądze podatników [FOTO]

LGBT/Obrazek ilustracyjny/Fot. Pixabay
LGBT/Obrazek ilustracyjny/Fot. Pixabay

W ramach Międzynarodowego Festiwalu Filmów Krótkometrażowych w Białymstoku zorganizowano oddzielny blok filmów o LGBT. Za „Tęczowe Szorty” zapłacono pieniędzmi podatników.

Po raz pierwszy w ramach Międzynarodowego Festiwalu Filmów Krótkometrażowych „ŻubrOFFka” odbył się oddzielny przegląd filmów, których bohaterami są przedstawiciele środowiska LGBTSLD. Blok „Krótkich filmów o „nienawiści” nazwano „Tęczowe Szorty”.

Na profilu Stowarzyszenia Tęczowy Białystok można przeczytać opis wyświetlanych filmów LGBT. – Homoseksualny mops, przełamujący normy zaściankowego środowiska. Transseksualna kobieta, znajdująca sens życia w opiece nad Santa Muerte. Dziewczyna z niepełnosprawnością, szukająca spełnienia swoich erotycznych fantazji… To tylko niewielka część ludzkich historii, które czekają, by rozbłysnąć feerią tęczowych barw.

Wstęp na „Tęczowe Szorty” był bezpłatny. Imprezę zorganizowano w miejskiej galerii „Arsenał”. Z kolei głównym organizatorem „ŻubrOFFki” jest miejski Białostocki Ośrodek Kultury i miejskie kino Forum.

Wszyscy organizatorzy są finansowani z budżetu Białegostoku.

Drogie osoby! Już jutro początek festiwalu filmów krótkometrażowych Zubroffka Short Film Festival! 💥Miło nam…

Tęczowy Białystok 发布于 2019年12月3日周二

Po sytuacji, która zdarzyła się w naszym mieście podczas lipcowego Marszu Równości postanowiliśmy podczas festiwalu pokazać specjalne bloki filmów z całego świata skupiające się właśnie na tej (LGBTPCV – red. ) tematyce – powiedział Maciej Rant, dyrektor programowy „Żubroffki”.

Cześć! 🌈Wczorajsza frekwencja na „Tęczowych szortach” przerosła nasze najśmielsze wyobrażenia. To dla nas znak, że…

Tęczowy Białystok 发布于 2019年12月5日周四

W tegorocznej edycji festiwalu pula nagród wyniosła 50 tys. złotych. O nagrody walczyło 107 filmów.

Źródło: PCh24