Szokujący obraz w katedrze! Zamiast Adama i Ewy, dwie homopary i zmiennopłciowy wąż [FOTO]

Obraz w katedrze w Malmo.
Obraz w katedrze w Malmo.

Szwedzcy luteranie właśnie przekroczyli kolejną granicę absurdu. Zamiast tradycyjnego przedstawienia Adama i Ewy w Raju, w katedrze w Malmo przedstawiono obraz z homoseksualistami i zmiennopłciowcem w charakterze węża-kusiciela.

Z okazji rozpoczęcia Adwentu w luterańskiej katedrze św. Pawła w Malmo odsłonięto obraz przedstawiający biblijny Raj. Szokujące jest jednak to, że znajduje się na nim dwóch „Adamów” i dwie „Ewy” – homopary. W roli węża przedstawiono zmiennopłciową kobietę.

Co więcej, na obrazie wybrzmiewają echa politycznej poprawności. W każdej z homopar jedna z postaci ma ciemny kolor skóry. Postaci stoją w niedwuznacznych pozach.

Trudno się jednak dziwić, że tęczowy postęp zaszedł tak daleko. Parafią św. Pawła kieruje bowiem „pastorka” Sofia Tunebro. – Z dumą i radością przyjmujemy ten Raj w kościele Pawła. Potrzebujemy obrazów, które są otwarte na większe włączanie i identyfikację Kościoła – stwierdziła w rozmowie z dziennikiem „Aftonbladet”.

„Chcemy wspólnie budować bardziej prawdziwy Kościół pokazujący, że bez względu na to, kogo kochamy i kim się określamy, wszyscy mieścimy się w raju” – czytamy w oświadczeniu prasowym kościoła w Malmo.

Źródło: Katedra w Malmo.
Źródło: Katedra w Malmo.

Autorem tego „dzieła” jest Elisabeth Ohlson, fotograf i malarka, znana z przedstawiania scen biblijnych z udziałem postaci z „mniejszości seksualnych”. Inspiracją do powstania tego obrazu miał być „Adam i Ewa” Lucasa Cranacha starszego z 1510 roku, który można zobaczyć w Muzeum Narodowym w Warszawie.

„Adam i Ewa” Lucasa Cranacha starszego
„Adam i Ewa” Lucasa Cranacha starszego

Ohlson już w 2012 roku testowała otwartość luterańskiego kościoła na LGBTRTV. Wówczas próbowała przekazać swoją pracę zborowi w mieście Skara, jednak pastorzy odmówili przyjęcia tego „daru”. Artystka miała oświadczyć wtedy, że „przed szwedzkim Kościołem i jego duchowieństwem jeszcze wiele pracy”.

Wcześniej skandalistka zaprezentowała w 1998 roku w katedrze w Upsali wystawę „Ecco Homo”, składającą się z 12 fotografii. Widnieli na nich przedstawiciele LGBT, obsadzeni w roli postaci biblijnych. Każde ze zdjęć było opatrzone komentarzem.

Źródła: PCh24.pl/radioszczecin.pl/Aftonbladet