Ziemkiewicz mocno nawrzucał Tuskowi. „Gardzę tym typem. Kanalia”

Rafał Ziemkiewicz i Donald Tusk. Foto: PAP
Rafał Ziemkiewicz i Donald Tusk. Foto: PAP

Rafał Ziemkiewicz w telewizji TV Republika w ostrych słowach wypowiedział się na temat Donalda Tuska. Publicysta zarzuca byłemu premierowi hipokryzję i złe inwencje wobec Polski. – Wyjątkowo gardzę tym typem. Takiej kanalii nie było w polityce od czasów gen. Zajączka.

Rafał Zinkiewicz był gościem w programie „Polska na dzień dobry” w TV Republika. Tam poruszono kwestię kim jest Donald Tusk oraz tego, że były premier chce stworzyć w Polsce partię chadecką.

– Wyjątkowo gardzę tym typem. Takiej kanalii nie było w polityce od czasów gen. Zajączka i mówię to z pełną świadomością. (…) Zainteresowany jest tylko własnym wywyższeniem i kasą – zrecenzował byłego premiera Ziemkiewicz.

Ziemkiewicz na wizji przypomniał wystąpienie Leszka Jażdżewskiego na Uniwersytecie Warszawskim, który 3 maja, w święto Konstytucji, w wulgarny i chamski sposób ostro zaatakował Kościół katolicki. Jakby nigdy nic po nim przemawiał Donlad Tusk.

– Teraz nagle Tusk mówi, że trzeba założyć partie chadecką razem z PSL, bo tylko takie konserwatywne zwycięży z PiS. Przecież to śmieszne – dodał Ziemkiewicz.

Były szef Rady Europejskiej chce zbudować w Polsce ruch wpisujący się w nurt zachodniej chrześcijańskiej demokracji – możliwe, że chodzi o coś na kształt partii Angeli Merkel w Niemczech.

Źródło: TV Republika

1 KOMENTARZ

  1. Byla agentka Stasi liderem partii chrzescijansko demokratycznej, a jej wierny przy..upas
    ma to skopiowac w Polsce? No ale w tej krainie cymbalow zapewne znajda sie chetni.

Comments are closed.