Hołownia prezydentem?!? „Katolik z TVN” jest gotów poszerzyć prawo do mordowania dzieci, jeśli Sejm przedstawi propozycję

Szymon Hołownia/ PAP: Marcin Obara
Szymon Hołownia/ PAP: Marcin Obara

Szymon Hołownia ogłosił swój start w przyszłorocznych wyborach na prezydenta. „Katolik z TVN” znany z kontrowersyjnych oraz heretyckich wypowiedzi – m.in. o tym, że na Sądzie Ostatecznym sądzeni będziemy przez zwierzęta, albo że Chrystus stał się zwierzęciem – udzielił wywiadu „Tygodnikowi Powszechnemu”, w którym zapowiada, że pod pewnym warunkiem podpisze ustawę poszerzającą prawo do mordowania nienarodzonych dzieci. Podkreśla też, że jest podobnież katolikiem… i dokonałby „rozdziału Kościoła od państwa”.

Zwróciłbym ją Sejmowi do ponownego rozpatrzenia. Nie po to, żeby ją „uwalić”. Po to, żeby zapytać, czy Sejm jest pewien tego, co robi – mówi w rozmowie z „Tygodnikiem Powszechnym” Szymon Hołownia.

Jeśli będzie pewien, jeśli będzie stało za nim poparcie takiej części społeczeństwa, które pozwoli na ponowne uchwalenie ustawy, konstytucja nie zostawi wyboru: prezydent musi ją podpisać – zaznacza Hołownia.

W wywiadzie przypomniał też, że dwukrotnie wstąpił do nowicjatu u ojców dominikanów. Dwukrotnie też z niego zrezygnował. „Katolik” TVN podkreśla także, że chce tzw. rozdziału Kościoła od państwa. – Może to zrobić tylko katolik, żeby nie wywołać w Polsce wojny religijnej – bredzi kandydat na prezydenta.

Mam kłopot z mieszaniem się polityków do obrzędów religijnych, a Eucharystii do uroczystości świeckich. Eucharystia nie jest, mówię to jako praktykujący katolik, od umajania państwowych uroczystości, a państwo ma swój ceremoniał – mówi heretyzujący celebryta.

Nie mogę włączać kraju, w którym mieszkają obywatele różnych wyznań i osoby niewierzące, w ceremoniał religijny jednego wyznania – kontynuuje.

Źródło: tygodnikpowszechny.pl

7 KOMENTARZE

  1. Tak szymek były kleryk, bo nie dał rady i wymiekl, postępowy jak gw tp TVN Polsat etc. czyli polityczna poprawność i po protestancku, żeby nikogo nie urazić cha cha

  2. Dobrze mówi po co kościół się miesza do państwa.Jedni są katolicy drudzy nie wierza A inni są buddystami.

  3. skoro weto Holownii jest legalizacją to się zastanawiam w jaki bardzo wyznaniowym państwie żyją Polacy..

    gdyby nie zboczeńcy u nogi lewica już dawno mogła by porobić odpowiednie porządki a tak to jest tysiąc prawic w opozycji do siebie

  4. skoro weto Hołowni jest legalizacją to się zastanawiam w jak bardzo wyznaniowym państwie żyją Polacy..

    gdyby nie zboki u nogi lewica już dawno mogła by porobić odpowiednie porządki a tak to jest tysiąc prawic w opozycji do siebie

  5. skoro weto Hołowni jest legalizacją to się zastanawiam w jak bardzo wyznaniowym państwie żyją Polacy..

Comments are closed.