Banaś wciąż wygrywa z rządem. NIK sprawdza państwowe instytucje i znajduje nieprawidłowości. 16 zawiadomień do prokuratury ws. Służby Więziennej

Marian Banaś, prezes Najwyższej Izby Kontroli / Fot. PAP
Marian Banaś, prezes Najwyższej Izby Kontroli / Fot. PAP

Marian Banaś przechodzi do ofensywy. NIK złoży 16 zawiadomień do prokuratury tylko w sprawie nieprawidłowości w działaniu Służby Więziennej.

Prawo i Sprawiedliwość wciąż nie może znaleźć sposobu na zdjęcie Mariana Banasia ze stanowiska. Tymczasem urzędnik przeprowadza dokładną kontrolę państwowych instytucji.

Ws. samej Służby Więziennej NIK złoży aż 16 zawiadomień do prokuratury.

– NIK wykryła liczne nieprawidłowości w finansowaniu inwestycji i remontów realizowanych ze środków publicznych – poinformowano opinię publiczną.

Chodzi m.in. o rządowy program resocjalizacyjny.

– W ramach kontroli Programu „Praca dla Więźniów” ze środków Funduszu Aktywizacji Zawodowej Skazanych oraz Rozwoju Przywięziennych Zakładów Pracy stwierdzono 27 przypadków udzielenia zamówień z naruszeniem przepisów ustawy Prawo zamówień publicznych.

Mowa tu o naprawdę wielkich sumach.

– Łączna kwota wydatkowanych w ten sposób środków to ponad 115 mln zł.

– Kontrolerzy wykryli również kilkanaście przypadków zaniżania wysokości czynszu dzierżawionych hal przemysłowych – straty z tego tytułu mogą sięgać nawet 37 mln zł – informuje NIK.

Zdaje się, że Banaś postanowił pójść na całość i atakuje rząd z całą mocą. Na ten moment to szef NIK wychodzi zwycięsko z tego bratobójczego starcia.

– W związku z wynikami kontroli NIK podjęła decyzję o skierowaniu 16 zawiadomień do prokuratury (8 zawiadomień wysłano, 8 jest jeszcze przygotowywanych).

Źródło: 300polityka

3 KOMENTARZE

  1. Zaraza zaraz to Pan aki sie ta resocjalizacja zajmowal… a dzsiaj w EU…. pewnie dlatego dostal od swoich wilczy list z dobra posadka…

Comments are closed.