Gorzelik z Ruchu Autonomii Śląska pisze o „polskich obozach”, które rozróżnia od niemieckich. A szef Związku Ukraińców w Polsce puszcza to dalej

Niemiecki obóz Auschwitz-Birkenau/fot. YouTube/Theos FGF - Fishing Gaming Fun
Niemiecki obóz Auschwitz-Birkenau/fot. YouTube/Theos FGF - Fishing Gaming Fun

Tomasz Kalinowski z Rot Niepodległości zwrócił uwagę, że kłamliwa narracja o „polskich obozach koncentracyjnych” powstaje w samej Polsce. Przyłapał na udziale w tym procederze Jerzego Gorzelika z Ruchu Autonomii Śląska, którego tekstw mediach społecznościowych podaje dalej szef Związku Ukraińców w Polsce Piotr Tyma.

Premier Morawiecki ogłosił w imieniu polskiego rządu zamiar zakupu areału dawnego niemieckiego obozu koncentracyjnego Mauthausen-Gusen w Austrii. Proponuję panu premierowi, by najpierw zainteresował się losem terenów po dawnych polskich obozach koncentracyjnych – na świętochłowickiej Zgodzie obozową bramę-pomnik trzeba było przenieść, by nie sąsiadowała bezpośrednio z ogródkami działkowymi” – napisał na Facebooku Jerzy Gorzelik z RAŚ.

Państwo, które w taki sposób lekceważy pamięć o ofiarach, wypiera się popełnianych w jego imieniu zbrodni, zamiast zadośćuczynić represjonowanym i ich rodzinom straszy sądami tych, którzy przypominają o ich losie, wypada mało wiarygodnie w roli strażnika humanistycznych wartości” – dodał Gorzelik.

Wpis podsumował myślą, że „Austriacy gotowi jeszcze pomyśleć, że Polska, podobnie jak w 1945 roku, chce ponownie uruchomić poniemiecką infrastrukturę obozową”. Wprost więc rozróżnia niemieckie obozy zagłady od rzekomych „polskich” obozów koncentracyjnych, zarzucając Polakom przetrzymywanie w nich ludzi i administrowanie swoimi obozami na wzór niemieckich.

Wpis został udostępniony przez kilkadziesiąt osób. Wśród udostępniających był Piotr Tyma, szef Związku Ukraińców w Polsce.

Proniemiecki Jerzy Gorzelik z Ruchu Autonomii Śląska pisze o „polskich obozach koncentracyjnych”, a wszystko podaje dalej Piotr Tyma szef Związku Ukraińców w Polsce. Sieją kłamliwą narracje i jawnie działają przeciw państwu Polskiemu” – podsumował Tomasz Kalinowski z Rot Niepodległości.

13 KOMENTARZE

 1. W państwie poważnym taki Gorzelik już dawno miałby wizytę smutnych panów. U nas jest odwrotnie. Smutni panowie odwiedzają patriotów…

 2. Od dawna uważam, że ta antypolska organizacja jaką jest Ruch Autonomii Śląska powinna zostać zdelegalizowana.

 3. Przeciez prawde Gorzelik napisal, niestety Polacy zyja mitologia uczona w szkole. Tak, obozy zostaly uruchomione i tak katowano w nich rodowitych Slazakow. Wiecej szacunku panowie, wiecej szacunku.

  • Gorzelik zapomniał dodać, że obozem zawiadywał Salomon Morel, który potem uciekł do Izraela aby nie być sądzony za swoje zbrodnie. Co bardziej bulwersujące do końca wysyłano mu emeryturę do Izraela. W internecie można znaleźć więcej informacji.

   • A kto mu te emeryture tam wysylal – zielone ludziki czy moze Najjasniejsza Rzeczpospolita? Bylo jak mowisz i dlatego nalezy to jasno krzyczec z dachow a nie obrzucac blotem Gorzelika ze osmiela sie o tym przypominac. Zobacz ton notatki i inwektywy komentujacych. Czy tak ma wygladac strona ponoc najbardziej inteligentnego elektoratu w Polsce? Gineli w tych obozach Slazacy – tak czy nie? Panstwo Polskie tego goscia przez jakis sponsorowalo lub chronilo – tak czy nie? I wyplacalo my emeryture – tak czy nie? Wiec dlaczego nie mowi sie o tym wszystkim w kontekscie zablokowanej ustawy o IPN i Art 447? Itd itd. Nawet na nczas zamiast rzetelnej debaty mamy „szmaciarza” i „antypolaka”. Przeciez Gorzelik daje gotowe argumenty do obrony przed 447. A tu tylko chowanie glowy w piastek, polskie kompleksy i kolejny antyslaski belkot. Wstyd Panowie komentujacy oraz autor(zy) artykulu…

    • Anglio, twoje dzieło, chciałoby się krzyczeć! Nie mam się czego wstydzić , przecież napisałem jak było, więc o co ci się rozłazi. Dlaczego oskarżać Polaków za to co , przynajmniej do 1956 roku, czynili „korzenni”? Polacy nie mieli tu nic do gadania.

    • Kolego Anglia z tym Państwem Polskim to bym się nie rozpędzał tak, bo po 1944 to ani do końca państwo ani polskie, zresztą to nie takie proste, chociaż by przez ochronę praw nabytych a skoro tak zwana czecia RP jest prawnym spadkobiercą PRL to ze wszystkim aktywami i zobowiązaniami.
     Oczywiście można by mu zabrać wszystko jasne ale to by stworzyło bardzo niebezpieczny precedens dla innych primo a secundo czym byśmy się wtedy różnili od bolszewików czy nazistów? Niestety czasem trzeba zacisnąć zęby mi jako Polakowi też to się nie podoba(Morel mordował nie tylko Ślązaków) natomiast bardzo łatwo jest wylać dziecko z kąpielą takim precedensami

   • Nie zapomniał, bo on i RAŚ jako pierwsi wywlekli Morela na światło dzienne i nawet petycję o cofnięcie mu emerytury złożyli. I co? I nic! Państwo Polskie – ponoć już niepodległa tzw. 3 RP dalej płaciła temu żydowskiemu ubekowi sowity pieniądz na życie w Palestynie.
    Co więcej, RAŚowi udało się postawić przed sąd innego zbrodniarza z tamtych lat – niejakiego Gębalskiego. No ale on miał gorzej bo nie był kosher.

  • Gorzelik zapomina, że działo się to nie w niepodległej niezawisłej Polsce a właśnie dlatego, że takiej Polski po 1944r nie było…to nie żadna mitologia ale fakty.
   Inna sprawa, że nawet jak by taka Polska by powstała to i tak jakoś trzeba było by rozliczyć zdrajców renegatów folskdojczy oraz pospolitych bandytów w tym również Ślązaków (nie miej nie więcej niż innych tak samo )

 4. A gdzie jest Państwo Polskie o którym tak pieją Duda I Morawiecki w Kaczyńskim włącznie. Pozwalają takiemu szmaciarzowi Gorzelikowi chodzić po Polskiej ziemi i żrec Polski chleb…Skandal.

 5. To polskie prawo dopuszcza funkcjonowanie organizacji takich jak RAŚ ??? Takie Gorzeliki za działalność wymierzoną w interesy narodowe Polski powinny siedzieć „we więźniu” i służyć jako przestroga dla obcych zwyrodnialców.

Comments are closed.