Najnowszy sondaż partyjny. Wzrost poparcia zanotowała tylko Konfederacja

Posłowie Konfederacji w Sejmie. Foto: Twitter/ Jakub Kulesza
Posłowie Konfederacji w Sejmie. Foto: Twitter/ Jakub Kulesza

W minionym tygodniu Konfederacja Wolność i Niepodległość jako jedyna odnotowała wzrost poparcia – wynika z badania pracowni Social Changes przeprowadzonego dla portalu wpolityce.pl. Pozostałe ugrupowania utrzymały poparcie na takim samym bądź niższym poziomie.

Gdyby wybory parlamentarne odbyły się w minioną niedzielę, głos na Prawo i Sprawiedliwość oddałoby 40 proc. ankietowanych. Poparcie dla partii rządzącej pozostaje bez zmian w stosunku do badania sprzed tygodnia.

Podobnie jak u Koalicji Obywatelskiej. Na partię dowodzoną przez Grzegorza Schetynę chce głosować 24 proc. Polaków.

Spadło poparcie dla bloku Lewicy, do którego należą SLD, Wiosna oraz Razem. W ubiegłym tygodniu ugrupowania te wspólnie zanotowały rekordowe poparcie na poziomie 18 proc. Tym razem na komunistów i tęczowych wskazało 16 proc. badanych.

Tuż za podium ex aequo uplasowały się PSL-Koalicja Polska oraz Konfederacja Wolność i Niepodległość. Na oba ugrupowanie chęć oddania głosu deklaruje 9 proc. społeczeństwa.

W przypadku PSL-u oznacza to spadek o 1 pp., podczas gdy u Konfederacji wzrost o 3 pp. 2 proc. badanych zagłosowałoby na „inne” ugrupowania.

Źródło: wpolityce.pl
Opracowanie: NCzas.com

2 KOMENTARZE

Comments are closed.