Niemcy i Francja budują czołg przyszłości [VIDEO]

Fot.: YouTube U.S. Military Technology
Fot.: YouTube U.S. Military Technology

Czołg Leopard 2A7V ma być najnowocześniejszą konstrukcją dostępną na rynku. Pierwszy egzemplarz już trafił do Bundeswehry.

Niemieckie ministerstwo obrony potwierdziło, że czołg nowej generacji – Leopard 2A7V ma wejść do masowej produkcji w 2035 roku. Opracowany został we współpracy z Francją w ramach programu Main Ground Combat System.

Leopard 2A7V wejdzie na wyposażenie armii po prawie 60 latach od premiery Leoparda 2. W pierwszym kwartale 2020 roku umowa prac nad czołgiem ma zostać przedstawiona niemieckiemu parlamentowi do akceptacji.

Pierwszy Leopard 2A7V trafił na razie do Bundeswehry. Jak ujawniły media starsze modele – są obecnie na etapie modernizacji.

O modelu 2A7V wiadomo na razie tylko tyle, że w tym roku zapadła decyzja o wyborze amunicji 120 mm. To nowy typ amunicji podkalibrowej o podwyższonej przebijalności pancerza. Ma docelowo zastąpić pociski DM-53/63.

Leopard 2A7V będzie też mógł korzystać z nowych typów amunicji, niedostępnych dla obecnych wersji czołgu.

Źródło: Defence24

6 KOMENTARZE

  1. Czyżby znowu planowali złożyć komuś niezapowiedzianą wizytę, bo dawno w gościach nie byli i znudziło im się tylko przyjmować gości? No chyba nie będzie to komitet powitalny dla kolejnej porcji czarnego złota z Turcji? Uuu! Toby się działo! Złomu się pozbyli, bo nie mają aż tylu rupieciarni, to se mogą ćwiczyć…

  2. Bzdury leopard 2A7 nie jest czołgiem nowej generacji. Jest produkowany od 5 lat. Dopiero powstanie czołg 4 generacji zwany umownie leopard 3. Artykuł głupota.

  3. czy ma wbudowany katalizator? czy ma silnik elektryczny, a akumulatory umozliwiaja zasieg 100 km? czy spelnia nowe normy emisji euro 5, 6, 7 itd. Czy jest to diesel czy benzyna. wedlug nowych pomyslow nie bedzie mozliwosci rejestrowania pojazdow z silnikami spalinowymi w 2035 roku.

Comments are closed.