Obronimy europejską cywilizację? Polacy przeciwni adopcji dzieci przez pary jednopłciowe

Obrazek ilustracyjny
Obrazek ilustracyjny

Większość badanych jest przeciwna adopcji dzieci przez pary homoseksualne, a w sprawie aborcji wygrywa kompromis – wynika z sondażu przeprowadzonego przez IBRiS na zlecenie „Rzeczpospolitej”.

Zdecydowana większość respondentów (75,8 proc.) zgadza się na wprowadzenie związków partnerskich dla osób różnej płci, o tyle w pytaniu dotyczącym osób tej samej płci 50 proc. jest temu przeciwna” – wynika z badania.

„Jeszcze bardziej nieprzychylna jest opinia badanych dotycząca małżeństw jednopłciowych: 64,6 proc. jest im przeciw, a 27,2 – za” – wskazuje gazeta. Dodaje równocześnie, „że zdecydowane +nie+ badani mówią też adopcji dzieci przez pary jednopłciowe”. „Przeciw jest 73,1 proc., za – 16,7 proc., a ponad 10 proc. nie ma zdania” – podaje dziennik.

Gazeta, powołując się na wyniki badania, zauważa, że więcej liberalizmu badani wykazują w sprawie aborcji. „Prawie 50 proc. respondentów opowiada się za utrzymaniem tzw. kompromisu aborcyjnego, a 28,7 proc. jest za ułatwieniem dostępu do aborcji z innych przyczyn niż wymienione obecnie w ustawie, a tylko niespełna 15 proc. chciałoby zaostrzenia prawa” – czytamy w „Rz”.

„W pytaniu o nauczanie religii w szkołach przewagę mają zwolennicy pozostawienia tego przedmiotu w publicznych placówkach: opowiada się za tym 51,4 proc. badanych, 40 proc. chciałoby religię ze szkół wyprowadzić” – czytamy w „Rz”.

Jak dodaje dziennik, ostatnia z kwestii sondażu, to „Czy Polska powinna przyjmować imigrantów z Afryki i Bliskiego Wschodu?”. „42,4 proc. badanych jest +na tak+. 56,9 proc. – przeciw” – wskazuje dziennik. (PAP)

7 KOMENTARZE

  • Jest na ten temat artykuł, tyle że jakiś 35 wcześniej. Tak to jest, jak przyjmuje się obcych a o Polaków nie dla w kraju Polaków. Ktoś woli widocznie przyjmować niebezpiecznych i obcych konwertytów?

 1. Zły to ptak, co własne gniazdo kala. Bardzo zły! Czy ta ankieta była przeprowadzana na pewno z samymi Polakami? Jaką mam gwarancję, że to nie byli w większości tylko polskojęzyczni? Nie wierzę, że Polacy tak mogli zgłupieć i chcą przyjmować obcych a swoim rodakom nie chcą pomóc. Czy u nas nie ma komu pomagać? Nie ma biednych, głodnych, bezdomnych? Czy nasi przodkowie walczyli z wieloma w wielu bitwach o wolną Polskę dla obcych, czy dla Polaków!? Ogarnijcie się Polacy! Ktoś potrzebuje wydać na obcych 500+, bo Polaków brakło!? Co nas obchodzą obcy i czy powinni obchodzić?

  Co do adopcji dzieci przez osoby zaburzone, to skoro tacy postępowi, to niech samiec zrobi dziecko drugiemu samcowi i będą mieć swoje dziecko a nie znowu wywoływanie tematu zastępczego, jakby w kraju nie było większych problemów, tylko zajmować się zaburzonymi!
  Kto komu dał prawo do kupczenia zdrowiem i życiem dzieci!? Dzieci ludzi hetero, które z różnych powodów i tak już są pokrzywdzone i muszą przebywać w różnych placówkach opiekuńczych, to jeszcze dodatkowo je karać życiem wśród zaburzonych!? Jakim prawem!? Zaburzeni nie potrafią zająć się swoim życiem a będą potrafili opiekować się innymi i na dodatek dziećmi!? Skandal na co są przeznaczane pieniądze podatniki i na jakie „sondaże”! Kto normalny chciałby mieć za rodziców dwóch samców albo dwie samice?

 2. „Czy Polska powinna przyjmować imigrantów z Afryki i Bliskiego Wschodu?”. „42,4 proc. badanych jest +na tak+. 56,9 proc. – przeciw”
  Czyli jednak mamy 42.4% przygłupów.
  Dorastające młode pokolenie (12-20 lat) jest bardziej tęczowe od poprzedniego.
  Z tego wynika że Polska stoczy się tak jak i Zachód.
  Oby przyszły kalif był łaskawy…

 3. I ten sondaż to ma być sukces? To ma być dowód na to, że Polska obroni cywilizację? :D

 4. Detale. Ważniejsze jest burzenie spokoju olimpijskiego na arenach sportowych. To się wlaśnie zaczyna.
  Sport łagodzi obyczaje i dziś jest dla każdego widza a gdy homoterroryści zobrzydzą go wielu osobom np Kim Dzong Unowi, przywódcom Arabskim, Murzyńskim itp to co czeka nas armegedon.

  Każdy kto wspiera homoterror w tym segmencie ma krew na rękach milionów ludzi. To o wiele poważniejsza sprawa niż liczone w tysiącach gwałcenie dzieci czy roznoszenie hiva.
  Enola gay.

Comments are closed.