Sylwia Spurek odlatuje po raz kolejny. Tym razem została ekspertką od afrykańskiego pomoru świń

Sylwia Spurek podczas audycji radiowej. Foto: YouTube/Radio Opole
Sylwia Spurek podczas audycji radiowej. Foto: YouTube/Radio Opole

Sylwia Spurek przyzwyczaiła już wszystkich do tego, że zna się jak nikt na dobrostanie zwierząt. Teraz europosłanka startująca z list Wiosny podzieliła się niezwykle ciekawymi spostrzeżeniami na temat afrykańskiego pomoru świń. Jej zdaniem, choroba ta to wina władzy publicznej i braku higieny u ludzi.

Sylwia Spurek znana jest jako obrończyni praw zwierząt. Na długo zapamiętane zostaną jej wypowiedzi dotyczące krów czy też chomików. Okazuje się jednak, że europosłanka ma wiele do powiedzenia także na temat świń.

– Za rozprzestrzenianie się wirusa ASF odpowiada głównie władza publiczna – napisała na swoim profilu na Twitterze.

Co więcej, za wzrost liczby zachorowań odpowiedzialny jest według Spurek brak higieny u ludzi. Oczywiście europosłanka sprzeciwia się odstrzałowi dzików, który mógłby uchronić wiele stad trzody przez groźnym wirusem.

Wpis Spurek spotkał się z dużym odzewem ze strony internautów. Nie pozostawili oni suchej nitki na opinii jednej z najsłynniejszych polskich weganek.

4 KOMENTARZE

  1. Ten przykład dobitnie pokazuje,że wszyscy kandydaci pragnący piastować jakieś państwowe albo eurokołchozowe stanowiska,powinni przed wyborami obowiązkowo poddawać się badaniom psychiatrycznym.

Comments are closed.