Wiedźmin od Netflixa. Na YouTubie wylądowały TRZY nowe zwiastuny, a w nich: JASKIER, Geralt, Ciri i Yennefer [VIDEO]

Joey Batey jako Jaskier, Henry Cavill jako Geralt Źródło: materiały prasowe Netflix

Serial „Wiedźmin”, stworzony na zamówienie platformy Netflix w oparciu o książki autorstwa Andrzeja Sapkowskiego, zadebiutuje już 20 grudnia. Do tej pory wiele wątków trzymanych było w tajemnicy, lecz teraz, na tydzień przed premierą, twórcy zdradzają coraz więcej. W sieci wylądowały aż trzy nowe zwiastuny.

Trailery opublikowane w sieci to tak naprawdę rodzaj „wprowadzenia” nowego widza do świata wykreowanego przez mistrza Sapkowskiego i adaptowanego przez twórców serialu. Pomogą one w aklimatyzacji tym, którzy wiedźmińskie uniwersum kojarzą jedynie dzięki grze „Wiedźmin 3”.

Każdy ze zwiastunów skupia się na innej z trzech kluczowych postaci: Geralcie, Yennefer i Ciri. W nowych materiałach zdradzono również wygląd barda Jaskra (na całym świecie znany będzie pod polską wersją swojego imienia), który wcześniej utrzymywany był w tajemnicy.

Geralt i… Jaskier

Film rozpoczyna cytat księżniczki Renfri (granej przez Emmę Appleton), z którą Geralt spotka się w pierwszym odcinku serialu.

Dalej następuje przedstawienie postaci – naprzemiennie słowami barda Jaskra i aktora Henry’ego Cavilla, który wciela się w Geralta.

W tym trailerze twórcy pokazali nam potwory takie jak strzyga, kikimora czy ghoul. Pojawiają się też nowe rasy, których nie widzieliśmy na poprzednich materiałach – po raz pierwszy przyglądamy się elfiej wojowniczce Toruviel granej przez Natashę Culzac.

Księżniczka Ciri

W tym trailerze poznajemy drugą najważniejszą postać, zarówno dla książek, jak i dla serialu – księżniczkę Cirillę.

W pierwszym sezonie Ciri jest jeszcze niewinną, młodą dziewczyną (choć dużo starszą niż w książkach), która musi się zmierzyć z nagłą stratą bliskich – na jej rodzinną Cintrę najeżdżają żołnierze Nilfgaardu i dokonują rzezi na mieszkańcach.

W materiale wideo postać tę przedstawia wcielająca się w nią aktorka – Freya Allan. W tym trailerze dwukrotnie pojawia się również Maciej Musiał.

Yennefer z Vengerbergu

Trzeci trailer przybliża widzom czarodziejkę Yennefer z Vengerbergu. Na początku materiału widzimy przeszłość tej postaci, zmagającej się z deformacją ciała m.in. garbem.

Historia ta, była w książkach Sapkowskiego jedynie wspomniana, lecz twórcy serialu postanowili ją rozwinąć, aby oglądający mogli dowiedzieć się, w jaki sposób Yen stała się tym, kim się stała.

Deformacje usunięto dzięki magii, lecz czarodziejka zapłaciła za to wysoką cenę – stała się bezpłodna.

W zwiastunie pokazano kilka ciekawych miejsc np. szkołę magii „Aretuzę”. O postaci czarodziejki opowiada wcielająca się w nią aktorka – Anya Chalotra.

Źródło: YouTube/Netflix