Czyim koszmarem jest 34-letnia premier Finlandii Sanna Marin – lewicy czy prawicy? Gorąca dyskusja w sieci

Minister Transportu Sanna Marin, kandydatką na fotel premiera Finlandii. Zdjęcie: Kancelaria Premiera Finlandii.

34-letnia Sanna Marin najprawdopodobniej stanie na czele rządu Finlandii. Tym samym stanie się najmłodszym premierem spośród urzędujących aktualnie szefów rządów i najmłodszą kobietą, która kiedykolwiek sprawowała tę funkcję w historii wszystkich krajów na całym świecie.

Informacja ta rozgrzała media społecznościowe w Polsce do czerwoności. Jedni zwracają uwagę, że Marin to uosobienie lewicy, czym wywołuje wściekłość prawicy. Prawica z kolei wskazuje, że jest dokładnie odwrotnie.

Najjaskrawszym przykładem niech będzie wymiana zdań pomiędzy Janem Mencwelem, aktywistą lewicowego Stowarzyszenia Miasto Jest Nasze, a Emilem Krawczykiem z partii KORWiN.

Mencwel napisał, dlaczego – w jego opinii – 34-letnia Marin jest „koszmarem polskiej prawicy”. Nie zapomniał przy tym o swoistej „nowomowie”, czyli zastosowaniu dziwacznych końcówek.

„Na zdjęciu koszmar polskiej prawicy: nowa premierka Finlandii Sanna Marin. Ma 34 lata, a przewodzi rządowi. Była wcześniej ministrą transportu i jeździła transportem publicznym z wózkiem dziecięcym. Jest wychowana przez jednopłciową parę dwóch kobiet (sama jest hetero)” – argumentował.

Spotkało się to z wieloma głosami zarówno pochwał, jak i krytyki. Najdosadniej – przedstawiając kontrargumenty – odpowiedział wolnościowiec Krawczyk.

„Atrakcyjna, rasy kaukaskiej, heteroseksualna, macierzyńsko nie stoi na przeszkodzie w sukcesie zawodowym, pozycję zawdzięcza swojej pracy i determinacji, a nie parytetom… To chyba jednak koszmar lewicy?” – dopytywał, ale odpowiedzi nie uzyskał.

2 KOMENTARZE

Comments are closed.