Kibice PSG starli się w Paryżu z Turkami! Liga Mistrzów po francusku [VIDEO]

Bójka kibiców w Paryżu Fot. Twitter PSG

Relacje pomiędzy kibicami francuskimi i tureckimi są napięte od dawna. Tym razem nie wiadomo nawet kto zaczął, ale wystarczyła iskra, by w okolicach stadionu Parc de Prince doszło do walk. Prowodyrami wydają się Francuzi. Podobne wydarzenia miały już miejsce w tym samym miejscu 18 lat temu.

Kilkuset tureckich kibiców zebrało się niedaleko stadionu na Porte Saint-Cloud i było pilnowane przez policjantów. Tymczasem zaczepki wyszły raczej ze strony około 200-osobowej grupy ubranych na czarno i zakapturzonych kibiców PSG. Ci jednak twierdzą, że to Turcy zablokowali ich przejście w kierunku stadionu, a dodatkowo policja ich zaatakowała.

Obydwie strony skonfrontowały się, rzucano kamieniami, wybuchały petardy. Kibice tureccy rozwalili ogrodzenie na placu, a ppPrzybyła na miejsce policja użyła gazu pieprzowego. Wielu kibiców PSG było w maskach zasłaniających twarze. Media pisały o „ultrasach”. Kibicom Galatasaray przyszli w sukurs ich rodacy mieszkający we francuskiej stolicy.

Na miejsce wysłano dwie armatki wodne, użyto też gumowych kul. Na Avenue de Versailles rozegrała się prawdziwa bitwa. Mecz PSG z Galatasaray Istambuł został już wcześniej zaklasyfikowany przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych jako spotkanie „wysokiego ryzyka”. W dodatku odbywa się on w atmosferze społecznych protestów i strajków przeciw ustawie emerytalnej.

Poza 1300 pracownikami ochrony na Parc des Princes, policja zmobilizowała dziesięć mobilnych oddziałów CRS i żandarmerii. Jak na razie mają pełne ręce roboty i starają się spacyfikować kibiców.

2 KOMENTARZE

  1. jestem przeciwny uzywaniu narzedzi, tylko pięści , najlepiej pod nadzorem policji i lekarzy. Jak chca się lać to niech się leją, ale z dala od normalnych ludzi

Comments are closed.