Kilkugodzinna strzelanina w USA. Sześć ofiar, w tym znany policjant [VIDEO]

Podczas strzelaniny zostały zablokowane główne ulice miasta Jersey City / Fot. YouTube/News 19 WLTX
Podczas strzelaniny zostały zablokowane główne ulice miasta Jersey City / Fot. YouTube/News 19 WLTX

W Jersey City w Stanach Zjednoczonych doszło do strzelaniny. Podczas kilkugodzinnej wymiany ognia w jednym w supermarketów zginęło sześć osób, w tym dwoje zamachowców i jeden policjant.

Zdarzenie rozpoczęło się obok pobliskiego cmentarza i synagogi. Jeden z policjantów próbował wylegitymować dwóch mężczyzn i został przez nich od razu zastrzelony. Następnie sprawcy usiłowali się schronić w supermarkecie, gdzie zabili jeszcze trzy osoby.

Na miejsce wysłano funkcjonariuszy SWAT. W wymianie ognia zastrzeleni zostali zamachowcy, a dwóch policjantów zostało rannych. Ich stan jest stabilny.

Agencja Associated Press wskazuje, że supersam z produktami koszernymi, w którym doszło do strzelaniny, jest centralnym punktem, wokół którego toczy się życie rosnącej z roku na rok w Jersey City wspólnoty ortodoksyjnych Żydów.

Motywy autorów strzelaniny nie są znane. Portale społecznościowe piszą, że sprawcami byli młodzi mężczyzna i kobieta.

„To bardzo ciężki dzień dla Jersey City” – napisał na Twitterze burmistrz miasta, Steven Fullop. Zastrzelony policjant Joseph Seals miał 40 lat, był ojcem piątki dzieci.

„Zginął jeden z najlepszych naszych oficerów w rekwirowaniu broni pojawiającej się na ulicach naszego miasta. Wiem, że po fakcie zawsze mówi się, że xyz był świetny, ale to szczególny przypadek. Prawdopodobnie był rekordzistą pod względem zarekwirowanej broni. Był oficerem, których kochał Jersey City, był zżyty z miastem i znali go prawie wszyscy bez względu na okolicę” – dodał.

„Zostałem wprowadzony w szczegóły straszliwej strzelaniny, jaka miała miejsce w New Jersey. Nasze myśli i modlitwy kierujemy do ofiar oraz ich rodzin w tym ciężkim tragicznym czasie, jaki przeżywają. Będziemy śledzić sytuację i wspomagać lokalne oraz stanowe władze” – napisał z kolei prezydent USA, Donald Trump.

Źródło: PAP/NCzas.com

2 KOMENTARZE

  1. Kiedyś jak car wywalał żydów ze swojego kraju ci uciekali do białegostoku. W ciągu 3-4 lat miejscowi zostali zalani falą przyjezdnych. 50% to byli zydzi. Nie było łatwo, ale katolicy robili ochronki, biblioteki dla zydów itd. Ba nawet powwstała grupa żyd i polak, którzy wspólnie byli złodziejami.

    I tak się żyło na prowincji.

Comments are closed.