Tokarczuk bredzi: „Jest mi wstyd za ten straszny 2014 rok, kiedy Polska nie przyjęła imigrantów”. Ostra szydera internautów

Olga Tokarczuk odbiera Literacką Nagrodę Nobla za 2018 rok / Fot. YouTube
Olga Tokarczuk odbiera Literacką Nagrodę Nobla za 2018 rok / Fot. YouTube

Laureatka Literackiej Nagrody Nobla Olga Tokarczuk podzieliła się swoimi przemyśleniami o przyjmowaniu imigrantów.

Jakie bogactwo Szwecja sobie przygarnęła wraz z imigrantami, jaki potencjał wrażliwości i puli genetycznej. Zawsze w takich momentach jest mi wstyd za ten straszny 2014 rok, kiedy Polska nie przyjęła imigrantów. Nigdy nie potrafię tego zrozumieć – powiedziała laureatka Literackiej Nagrody Nobla Olga Tokarczuk w bibliotece Rinkeyby.

Biblioteka Rinkeby znajduje się w Sztokholmie, w dzielnicy imigrantów. Polska noblistka udzieliła w niej wywiadu dla mediów.

– Zrozumiałam, że te dzieci żyją w niestabilnej sytuacji, obawiają się wielkiej wojny albo klęski klimatycznej – stwierdziła Tokarczuk. – Psychologowie mówią nawet o takiej jednostce chorobowej jak depresja klimatyczna – dodała noblistka.

Słowa Tokarczuk wywołały spore poruszenia wśród polskich komentatorów. Część dopytywała Tokarczuk, ile własnych pieniędzy przekazała na pomoc imigrantom oraz czy zamierza udać się na spacer wieczorem do dzielnicy imigrantów w Sztokholmie lub przekaże swoją nagrodę na budowę hostelu dla imigrantów w Warszawie.

Źródło: RMF FM

15 KOMENTARZE

 1. Jest mi wstyd za to że Pani Tokarczuk, mając Polskie obywatelstwo, tak źle życzy Polsce. Jest to działanie szkodzące Polsce.

  • Bo to podobno nie jest Polska tylko żydówka i nie dostała nagrody Nobla tylko dostała wynagrodzenie…właśnie z działania szkodzące Polsce.

   • Wystarczy prześledzić, kto dostaje te „nagrody” z jakimi poglądami. Na kogo pluje, a kogo wynosi pod niebiosa. Wnioski nasuwają się same…

     • Moim zdaniem ona nie jest obłąkana. Jest wyrachowana, cwana i dobrze wie, co robić, żeby zrobić SOBIE dobrze w warunkach, jakie są.

 2. Ale przecież pani Tokarczuk do swojego domu może przyjąć ilu chce emigrantów…nikt jej nie zabrania…a za mnie niech się nie wypowiada…

 3. To mają być u nas też gwałty jak w całej UE i po za nią, towarzyszko pisarko?! + napaści pobicia kradzieże etc.
  Wypadaloby pomyśleć, zanim się coskolwiek, to nie boli i nie kosztuje! „Kto czyta, nie błądzi!” Amen.

 4. Ja również jestem wstrząśnięty,ale nie zmieszany,tym okropnym 2014r.! Te wszystkie okropne faszystowskie kraje nie przyjęły tego dobrodziejstwa! Wzorem do naśladowania jest tu Szwecja,ale jest jeszcze jedno faszystowskie zachowanie,które trzeba zlikwidować : szwedki udające się na jogging muszą stracić asyatę Policji,tylko wtedy zostaną ubogacone genetycznie!

 5. Mnie jest wstyd, że taka Tokarczuk mieszka w Polsce i ośmiesza Polskę! Co Tokarczuk ma z Polki? Ani urody, ani imienia, nazwiska też nie. Dlatego myślę, że Tokarczuk marnuje swój potencjał w kraju Polaków, swoją wrażliwość i pulę genetyczną też, dlatego powinna rozwinąć swoje talenty w Afryce. Na miejscu sprawniej jej pójdzie udzielać pomocy wszystkim potencjalnym „emigrantom”, którzy są desantowani wbrew woli normalnych rdzennych Europejczyków! Po co Tokarczuk tak cierpi w naszym kraju a nie lepiej będzie jak uda się do siebie albo do swoich pupilów i zacznie w końcu realnie im pomagać?

 6. Ależ oczywiście, że ta „wyjątkowa koniunkturalistka” (© Grzegorz Braun) od razu musiała polecieć do tej dzielnicy i się tam egzaltować „potencjałem wrażliwości i puli genetycznej”… Był obstalunek, musi być usługa… Ciekawe, kiedy pojedzie do bezcennego Izraela i tam będzie te zbawienne prawdy o „potencjalne wrażliwości i puli genetycznej” opowiadać…

 7. a mnie jest wstyd, że polskojęzyczna noblistka nie wie, że migranci najechali Europę w 2015 roku. Nie w 2014.

  • ▌▌Właśnie cały czas się nad tym zastanawiam — naprawdę nikomu nie przeszkadza, że lewicowa aktywistka ma taki chaos pojęciowy w głowie, iż lata jej się mylą, mimo że ponoć „ów rok” przeżywa do dzisiaj tak boleśnie?

   .

   Zamachy na Polaków w Tunezji miały miejsce w roku 2015, a to właśnie tego dnia ustami przewodniczącej Kopacz Platforma Obywatelska ogłosiła plan zdrady narodowej (eksterminacji etnicznej wg definicji ONZ) w postaci islamizacji Polski na życzenie Niemiec — odpadami poselekcyjnymi z niemieckiej rampy (wyższe niemieckie płace i socjal — perspektywicznych, pracowitych i praworządnych biorą Niemcy, młodocianych gangsterów, terrorystów muzułmańskich, starych, chorych, nieszczepionych analfabetów bez języka biorą Polacy pod katastrofalną władzą PO.

   .

 8. Wstydz się za siebie!!!-za mnie,Polaków,nie ma potrzeby-warto wspomnieć-,,Akcja Wisła”.

 9. Czy Ty zwariowałaś kobieto?! Mam dwanaście Pani książek, darzyłem Panią sympatią, Ale po tym twierdzeniu cała moja sympatia dla Pani ulotniła się, jak hel z pękniętego balonika. Pani chce ubogacić naszą pulę genową genami dziczy z krajów chorujących na islam? Czy Pani zdaje sobie sprawę, że jest to zamach na naszą, białą rasę? Że dzieci z mieszanego związku są mulatami i nie należą do białej rasy? Że to po prostu eksterminacja naszej rasy? Lepiej wytłumaczy to Pani artykuł, którego link zamieszczam tutaj ( https://jarek-kefir.com/2019/12/11/antyrasistka-walczy-z-rasizmem-wobec-bialych/ ). Pani jest wstyd za rok 2014, a mnie jest wstyd za Panią. Jeszcze pod żadnym artykułem na Pani temat nie dałem minusa, dzisiaj zdarzyło się to po raz pierwszy. Jeśli tak Pani wstyd za Polskę, to niech się Pani przeniesie do tej ubogaconej fantastyczną pulą genową, Szwecji. Zobaczymy jak prędko zapragnie Pani wrócić do tej okropnej Polski…

Comments are closed.