Trzech mężczyzn wysadziło bankomat. Wpadli na gorącym uczynku

Bankomat - zdj. ilustracyjne / Fot. Pixabay
Bankomat - zdj. ilustracyjne / Fot. Pixabay

Policjanci zatrzymali trzech mężczyzn, którzy podłożyli materiały wybuchowe, włamali się do bankomatu i usiłowali ukraść z niego pieniądze. Do zdarzenia doszło w Cegłowie w województwie mazowieckim.

Policjanci wydziału kryminalnego Komendy Wojewódzkiej z Kielc ustalili, że na terenie województwa mazowieckiego planowane jest włamanie do jednego z bankomatów. Biorąc powyższe pod uwagę, do działań zaangażowani zostali policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji z siedzibą w Radomiu, jak również Komendy Stołecznej Policji – poinformowała policja.

Funkcjonariusze deptali przestępcom po piętach. Z każdym kolejnym dniem byli coraz bliżej najważniejszych ustaleń dotyczących między innymi miejsca kradzieży. Wiadomo było, że sprawcy działają na terenie powiatu mińskiego.

Wysadzenie bankomatu

Trzech mieszkańców Kielc w wieku od 30 do 43 lat w nocy i przy użyciu materiałów wybuchowych wysadziło bankomat. Wielkim zaskoczeniem dla nich było niemal natychmiastowe pojawienie się policjantów. Zostali zatrzymani zanim zdążyli ukraść kasetę z gotówką.

Po zatrzymaniu podejrzanych policjanci przeprowadzili oględziny miejsca zdarzenia zabezpieczając jak największą ilość śladów, w tym zabezpieczono samochód zatrzymanych. Przestępcy do wybuchu bankomatu użyli mieszaniny gazów technicznych. Straty, jakie spowodowali wyceniane się na 100 tysięcy złotych.

Zatrzymani mężczyźni zostali przesłuchani w prokuraturze, gdzie usłyszeli zarzuty usiłowania kradzieży z włamaniem. Sąd Rejonowy w Mińsku Mazowieckim na wniosek prokuratora zastosował wobec trójki zatrzymanych areszt tymczasowy na trzy miesiące.

Za zarzucane im czyny może grozić nawet do 10 lat więzienia.

Źródło: PAP/NCzas.com

2 KOMENTARZE

  1. Jakby szykowali zamach terrorystyczny z zamiarem zabijania ludzi, to dostaliby do 5 lat więzienia, a tu do 10 , bo to przecież gotówka banku…
    Ale jaja xD

Comments are closed.