TVP zablokowana w Sztokholmie! Szwedzi nie wpuścili Gmyza na spotkanie z Tokarczuk. „Tak wygląda wolność prasy”

Cezary Gmyz. PAP, Fot: Arek Markowicz
Cezary Gmyz. PAP, Fot: Arek Markowicz

Rządowa telewizja z Polski zyskuje sławę poza jej granicami. Tym razem ekipę z Cezarym Gmyzem nie wpuszczono na spotkanie z laureatką Nagrody Nobla.

Po licznych apelach TVP wysłała do Szwecji ekipę, aby zrelacjonować wręczenie Literackiej Nagrody Nobla Oldze Tokarczuk. Okazało się, że szefem „wyprawy” TVP został kontrowersyjny korespondent z Berlina Cezary Gmyz.

Gdy jednak ekipa Jacka Kurskiego zjawiła się w Sztokholmie okazało się, że nie będzie mogła relacjonować pobytu Tokarczuk. Szwedzi nie chcieli wpuścić Gmyza na uroczystości.

– Tak wygląda wolność prasy w Szwecji. Ochroniarze blokujący dostęp TVP pod pozorem ochrony przeciwpożarowej. Proszę MSZ RP o interwencję w tej sprawie – żalił się na Twitterze korespondent TVP.

Źródło: Twitter Cezary Gmyz

6 KOMENTARZE

  1. Ależ okropne pomówienie! Oczywiście że zadecydowały względy p.poż.! Jeśli nie będziemy izolować mediów prawicowych,to motłoch dowie się prawdy o imigrantach,itp.a wtedy Europa ZAPŁONIE!

  2. Kiedy TVP robi to samo wobec Konfederacji to wtedy jest super ? Dobrze im tak.

  3. Tak, w Szwecji jest stan wyjatkowy tylko nie chca sie go oglosic i do niego sie przyznac wladze. Ten stan jest w Szwecji wyjatkowy poniewaz Szwecja jest na samym czele panstw gdzie zachodzi samozniszczenie. Te panstwa gnaja ku zagladzie, ktora w Szwecji jest najbardziej zaawansowana.

  4. Ja bym nie wpuszczał szwedow do Polski… Niech żyją w swoim bagnie. Inna sprawa, że pis mi powiewa koło filary, ale… Nie będzie mi tu jakiś pajac narzucał co komu wolno… Ciekawe co z Rosją? Turcja? Chinami? Cieszę się, że szwecja płonie i nie czują się we własnym kraju bezpiecznie

  5. polonijne organizacje finansowane przez RP obsiedli niby Polacy i to są skutki..żaden taki nie reprezentuje interesu Polski tylko swojej grupy wybranej..szkoda,że nikt tego nie kontroluje z kraju..

Comments are closed.