Kompletne brednie Tokarczuk i Senyszyn. Krzysztof Bosak nie wytrzymał

Joanna Senyszyn i Krzysztof Bosak. / foto: Prt Sc Polsat News
Joanna Senyszyn i Krzysztof Bosak. / foto: Prt Sc Polsat News

Joanna Senyszyn z Lewicy i Krzysztof Bosak byli gośćmi Polsat News, gdzie dyskutowali na kilka tematów, a tym który zdecydowanie ich podzielił była sprawa wypowiedzi laureatki literackiego Nobla Olgi Tokarczuk.

Prowadzący program Piotr Witwicki zapytał o fragment artykułu z wypowiedzią Olgi Tokarczuk: „Państwa posiadającego własną historię antysemityzmu i kolonializmu. Olga Tokarczuk nie ucieka od niewygodnej prawdy nawet pod groźbą śmierci”.

Nie rozumiem dlaczego to wzbudza emocje, to są po prostu fakty – zaczęła swą wypowiedź Joanna Senyszyn. – Polska była krajem kolonialnym, kresy to był odpowiednik kolonii. Zresztą stosunek polskich panów do chłopów ukraińskich był tragiczny – kontynuowała.

Nie można prawdy zafałszowywać, nie można tworzyć nowej, innej historii niż ona była. Oczywiście w Polsce to była forma kolonializmu, w ogóle przypomnijmy, że polscy panowie mieli prawo sprzedawania chłopów pańszczyźnianych – mówiła dalej.

Po tych słowach do głosu doszedł Krzysztof Bosak z Konfederacji. – Studia postkolonialne to jest nurt nauk humanistycznych rozwiniętych na zachodnich uniwersytetach, głównie przez lewicowych intelektualistów – odparł, wyśmiewając przypinanie łatki „kolonializmu”.

Pani Tokarczuk nawiązała do modnych lewicowych trendów na zachodnich uniwersytetach (…) w Polsce mamy też ludzi, którzy chcą błysnąć w nurcie studiów postkolonialnych i oni wymyślili że Polska obecność na kresach to był taki nasz quasi-kolonializm. Jeśli te ich argumenty wziąć na poważnie to się okaże, że większość naszego narodu była skolonializowana – dodał.

Polityk Konfederacji szyderczo zauważył, że sam pochodzi od Kresowiaków, więc może powinien był przyjść do studia jako „ofiara polskiego kolonializmu”.

6 KOMENTARZE

  1. Juz zrozumialem, ci wszyscy ekooszolomy lewacy i lgbt to kosmici. na ich planetach tak robią dlatego taka fala ufo na świecie, czy czeka nas wojna z kosmitami?

  2. Szanowny panie Bosak, niech pan bardzo uważa, bowiem głupota jest zaraźliwa. No chyba, że jest pan zaszczepiony? Proponuję po takim spotkaniu na wszelki wypadek powtórzyć gest Piłata.

  3. Oni dawno maja dawno zaszczepiony bakcyl antypolskości .Tylko zastanawia mnie jedno czemu tu siedzą i czerpią garściami ze splendorów ,środków .Za antypolskiej narracji.A paszoł won.

  4. Brawo dla Pana Posła Krzysztofa Bosaka. Tylko Konfederacja. 💖💖💖💖💖💖🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱

  5. Tokarczuk to jest typowe nazwisko ukraińskie. Dopiero gdy zdamy sobie z tego sprawę będziemy mogli zrozumieć panią Tokarczuk. Prawdopodobnie jest ona także skrycie fanką Stefana Bandery. Natomiast pani Senyszyn jest zwyczajnie głupia. Jej rozumienie kolonializmu jest dziecinne.

Comments are closed.