Konfederacja popiera PiS ws. rządowego projektu. Sośnierz: Niesmak zostaje [VIDEO]

Dobromir Sośnierz/fot. YouTube/NCzasTV
Dobromir Sośnierz/fot. YouTube/NCzasTV

W Sejmie odbyło się dzisiaj posiedzenie w sprawie czytania pilnego rządowego projektu ustawy o zmianie ustawy o szczególnych rozwiązaniach służących realizacji ustawy budżetowej na rok 2019. Jak zapowiedział poseł Dobromir Sośnierz, Konfederacja popiera PiS w sprawie pilnego rządowego projektu.

Najchętniej głosowalibyśmy przeciwko tej ustawie, ponieważ głosowanie projektów „na wczoraj” na pewno nie zasługuje na uznanie. Jest to absolutnie niedopuszczalne, by 12 grudnia rozpoczynać proces legislacyjny dotyczący wejścia w życie podatku, który ma wejść w życie 1 stycznia – powiedział na sejmowej mównicy poseł Konfederacji Dobromir Sośnierz.

W Polsce przedsiębiorcy do końca grudnia nie będą pewni, jakie podatki będą płacić w nowym roku. To sytuacja zupełnie absurdalna. Nie ma ku temu żadnych powodów, ponieważ fakty w tej sprawie były znane już od dłuższego czasu – dodał Sośnierz.

Na dłuższą metę nie można na to pozwalać. Najchętniej głosowalibyśmy przeciwko, natomiast de facto głosowanie przeciwko tej ustawie oznaczałoby głosowanie za wprowadzeniem nowego podatku. Więc nie wypada nam tego robić jako wolnościowcom i przeciwnikom samego podatku – zaznaczył poseł Konfederacji.

Dlatego Konfederacja poprze ten projekt, ale niesmak zostaje – powiedział poseł Sośnierz.

Zwrócił przy tym też uwagę, że „po raz kolejny” widzimy, że „Polska nie jest krajem niepodległym” i jest „tylko kolonią Brukseli”.

Comments are closed.