Rozdawał ulotki „OK. być białym”. Wyrzucili go z uniwersytetu. Przesłuchało go FBI

Plakat przyklejony na drzewie na terenie uniwersytetu. Fot. youtube

Student, który opublikował ulotki „W porządku być białym” przed budynkiem Oklahoma City University of Law, został wydalony ze studiów i przesłuchany przez FBI Joint Terrorism Task Force. To komando spełniające funkcje antyterrorystyczne.

Jim Roth, dziekan wydziału, wysłał do tego studenta list z informacją o jego wydaleniu w połowie listopada. Były już student, który pozostaje anonimowy, był poprzednio zawieszony za to, że na swoim profilu umieścił informację, iż woli dziewczynę, która „nie była z czarnym facetem”.

Wydalenie z uczelni jest według oficjeli spowodowane naruszeniem warunków zawieszenia. Student nie mógł przebywać na terenie szkoły. Naruszył warunki zawieszenia, gdy umieścił ulotki na drzwiach i na zewnątrz budynku szkoły prawniczej w nocy z 31 października.

Student powiedział Vincentowi Jamesowi z The Red Elephants, że został przesłuchany przez agenta z FBI Joint Terrorism Task Force. Ten potwierdził, że plakaty nie są przestępstwem.

– Zarówno FBI, jak i policja Oklahoma City powiedzieli… nie mamy powodu, aby wszcząć dochodzenie. Nie uważamy cię za podejrzanego o żadne przestępstwo – relacjonuje wydalony student.

Jeden z przyjaciół wyrzuconego studenta podzielający jego poglądy, tak skomentował tę sprawę:

– Moje jedyne przemyślenia na temat tego incydentu są takie, że reakcja była drakońska i histeryczna (ale niestety przewidywalna) i powinna służyć jako pobudka dla każdego, kto nie chce żyć pod totalitaryzmem”.

Odpowiedź wyraźnie pokazuje również rasową nienawiść i paranoiczny strach przed białymi ludźmi głęboko zakorzenionymi w mediach establishmentu, środowisku akademickim i rządzie. Nie tylko w USA, ale na całym Zachodzie – dodał.

Jeśli zastąpisz słowo„ białyinną grupą i umieścisz ulotkę z napisem W porządku być z innej grupy ”, prawdopodobnie nie zwrócisz na siebie uwagi policji ani mediów – powiedział.

Ten student prawa, który został wydalony, jest zasadniczo męczennikiem. Poświęcił lata nauki, duże sumy pieniędzy i część swojej reputacji i przyszłości, aby ostrzec ludzi przed tym totalitarnym zagrożeniem – zakończył.

 

Comments are closed.