Gothic wraca! Dziadek „Wiedźmina” doczekał się remake’u [Wideo]

Fot.: YouTube THQ Nordic
Fot.: YouTube THQ Nordic

Jeden z najpopularniejszych wśród polskich graczy RPG powraca w odświeżonej wersji. Czy nowy „Gothic” powtórzy sukces kultowej gry z 2001 roku?

W 2021 roku minie 20 lat od premiery pierwszej części kultowej wśród polskiej społeczności graczy produkcji „Gothic”. To właśnie ta gra była prawdziwą inspiracją bestsellerowego „Wiedźmina”.

Twórcy „Wiedźmina” z CD Projekt publicznie przyznawali się, że to właśnie legendarny „Gothic” był dla nich wzorem. Sam CD Projekt odpowiadał za przygotowanie polskiej wersji językowej i dystrybucję niemieckiej gry w Polsce.

Za remake „Gothica” odpowiada barceloński oddział THQ Nordic. Studio udostępniło nie tylko wideo-zapowiedź gry, ale i grywalny teaser.

THQ Nordic zwróciło się do graczy z całego świata o opinie i sugestie jak powinien wyglądać remake „Gothica”. W wersji zaprezentowanej w ramach pokazu gra minimalnie różni się od oryginału.

Twórcy proszą też o sugestie, czy gracze chcą remaku, czy też rebootu serii. A zatem czy nowy „Gothic” (i planowane kontynuacje) opowie dokładnie tę samą historię, czy może powinna zostać rozbudowana, zmieniona.

Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to remake trafi do graczy w 2021 roku. Czyli w dwudziestą rocznicę premiery oryginału.

Źródło: Komputer Świat