Norwegia: Muzułmanie pobili i okradli chrześcijańskiego kaznodzieję. Domagali się, by przeszedł na islam

Fot.: Facebook Roar Fløttum
Fot.: Facebook Roar Fløttum

Muzułmanie pobili i okradli modlącego się mężczyznę, gdy nie chciał przejść na islam. Do skandalicznego wydarzenia doszło w norweskim Trondheim.

Chrześcijański kaznodzieja Roar Flottum modlił się na jednej z ulic Trondheim w intencji chorych. W pewnym momencie został otoczony przez grupkę muzułmanów.
Jak relacjonuje pokrzywdzony, mężczyźni najpierw chcieli, aby powiedział coś po arabsku. Potem domagali się, by chrześcijanin przeszedł na islam.

– Początkowo nie wiedziałem o co im chodzi i co mi grozi. Nie wiedząc z kim mam do czynienia zaproponowałem mężczyznom wspólną modlitwę. Po chwili, widząc jakie są ich zamiary, mocno się przestraszyłem. Pomyślałem, że moje życie jest w niebezpieczeństwie. I tak faktycznie było. Coraz bardziej agresywni mężczyźni mieli przy sobie noże i nie chcieli żadnych świadków – zeznał Flottum.

Muzułmanie pobili kaznodzieję i okradli go z 10 tysięcy norweskich koron (to ok. 1000 dolarów). Po zdarzeniu Roar Flottum trafił do szpitala.

Śledztwo w sprawie pobicia prowadzi norweska policja, która stara się ustalić napastników na podstawie nagrań z miejskiego monitoringu.

Źródło: Norway Today