Skarbówka kontroluje Wólkę Kosowską. Azjaci skarżą się na rasizm

Wietnamczycy w Wólce Kosowskiej. Zdjęcie ilustracyjne. Foto: PAP
Wietnamczycy w Wólce Kosowskiej. Zdjęcie ilustracyjne. Foto: PAP

Skarbówka prowadzi zmasowane kontrole w Wólce Kosowskiej. Pracujący tam Azjaci oskarżają funkcjonariuszy o rasizm.

250 funkcjonariuszy skarbówki zostało oddelegowanych do masowej kontroli w Wólce Kosowskiej. Działania kontrolerów trwają już od kilkunastu dni.

Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej sprawdzają faktury i towary. Zatrzymują też auta dostawcze zmierzające do centrum handlowego.

Właścicielami hal w centrum handlowym są głównie Chińczycy i Wietnamczycy. Również wynajmującymi są przedstawiciele tych państw.

Właściciele i najemcy skarżą się, że przez kontrole na ulicach (w tym radiowozy na sygnale) spada im ruch. Część z nich zaczęła oskarżać kontrolerów o rasizm.

Poseł Ryszard Galla (Mniejszość Niemiecka), który jest wiceprzewodniczącym sejmowej Komisji Mniejszości Narodowych i Etnicznych, zapowiedział, że złoży wniosek o zbadanie tych doniesień do Rzecznika Praw Obywatelskich Adama Bodnara.

Krajowa Administracja Skarbowa odrzuca te oskarżenia. Wskazuje też, że od początku grudnia przeprowadzono 1,5 tys. kontroli, które zakończyły się 155 mandatami na łączną kwotę 583 tys. złotych.

Funkcjonariusze KAS wyegzekwowali też 625 tys. złotych spóźnionych opłat poprzez zajęcie towaru i środków na rachunkach. Odkryli też niezaksięgowaną sprzedaż na ponad 2,5 mln złotych i zabezpieczyli 7040 zestawów podrobionych zabawek o wartości to ok. 690 tys. złotych.

– Sygnały o nieprawidłowościach docierają od nas od dawna. Potwierdzają je wyniki kolejnych kontroli. Ich przyczyną są statystyki, a nie narodowość kupców – wyjaśnia rzeczniczka KAS.

Źródło: GW

8 KOMENTARZE

 1. Dopiero teraz skarbówce przypomniało się o handlujących Azjatach? Cóż za skleroza! No to pewnie szybko zapomną jak usłyszeli słowo „rasizm”?
  Nasi przedsiębiorcy też powinni skarżyć się na rasizm, antypolonizm itp. we własnym kraju i za prześladowania za polskość!

 2. No to już wiemy kto staje w obronie azjatyckich mafii działających na terytorium Polin.

 3. I tu – na tej stronie – poprawniackie określenie żółtych jako „Azjaci” – wstydźcie się !!!
  (wspaniały przykład prania mózgów młodzieży w reżimowych poprawniackich szkołach)

  Chciałbym zwrócić uwagę – że w Azji – od bezcennego Izraela poczynają – poprzez Arabów, Persów, Hindusów i Paxów na Rosjanach na Syberii kończąc – mieszka z 2 miliardy białych ludzi – Azjatów…

  • naucz sie geografii
   azjata to takie samo okreslenie jak indus (co wcale nie znaczy że ni np. pakistanczyk)
   chyba, ze uważasz, że azjata to obraźliwe stwierdzenie , a wtedy to idz do doktora a nie tu

 4. To bardzo dobrze, że ktoś zaczyna kontrolowac te firmy, ale niestety to raczej pokłosie walki z konkurencją chińską. Państwowe umowy z CHRL po prostu obrywaja od prywaciarzy.
  Zatem trzeba walczyć o to by podatki były niskie i dla Polaków i dla Azjatów i dla Niemców, Żydów, Amerykanów itd. A państwo ma pilnowac by każdy miał takie same prawa i stół był równy.

  Życzę by Polska wreszcie zaczęła zarabiać. A co tam niech zarabiaja wszyscy od morza bałtyckiego do czarnego ;)

 5. poniekąd…
  Obecnie prawie 700 tysięcy obcokrajowców zasila np. ZUS!
  Trzeba im dziękować, bo w Polsce pracuje tylko 16 milionów Polaków, a 10 milionów to są renciści i emeryci; reszta to dzieci, małoletni albo na zasiłkach, więc jak ma być w Polsce dobrze?!
  Strach myśleć, co będzie za kilka lat przy takiej tendencji – coraz więcej Polaków siedzi na emeryturach, rentach czy zasiłkach, a coraz mniej ludzi w Polsce pracuje! To się nazywa socjalizm XXI wieku, jeśli ktoś miał wątpliwości.

Comments are closed.