Australijscy naukowcy ustalili naturalny wiek człowieka! Zdecydowanie się różni od obecnego

Wiek człowieka Fot. Pixabay

Ludzie mają naturalny okres życia wynoszący zaledwie 38 lat. Nasza średnia długość życia wzrosła ponad PODWÓJNIE na przestrzeni wieków dzięki zmianom stylu życia i postępom w medycynie.

Według australijskich naukowców ludzie mają maksymalną naturalną długość życia tylko 38 lat. Oni oszacowali, długość życia gatunku na podstawie jego DNA. Ten wiek odpowiada antropologicznym szacunkom długości życia u wczesnych ludzi.

Naukowcy z australijskiej krajowej agencji naukowej opracowali genetyczny model komputerowy z „zegarem”. Ten model może dokładnie oszacować, jak długo przetrwają różne kręgowce – w tym zarówno gatunki żywe, jak i wymarłe.

Powodem podwójnego wydłużenia się naturalnego wieku życia człowieka są coraz lepsze warunki życia. Wpływ na to ma też oraz ogromny rozwój medycyny, eliminującej wiele potencjalnych chorób i zagrożeń dla zdrowia człowieka.

Najdłużej żyjącym gatunkiem na ziemi jest wieloryb. On żyje 268 lat.

Źródło: The Drudge Report

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

10 KOMENTARZE

 1. Wieloryb nie jest najdłużej żyjącym gatunkiem … istnieją szczepy mikroorganizmów mające po kilka milionów lat. Mówi się, że praktycznie są nieśmiertelne ze względu na zdolności regeneracyjne np. stułbiopławy.

  • ▌▌A wracając do gatunków śmiertelnych — też nie wieloryb (może chodziło o ssaki i znikło w tłumaczeniu?), a długo rekordzistami był któryś gatunek żółwia, a ostatnio na najdłużej żyjący gatunek wytypowano rekina antarktycznego — dzięki spowolnionemu metabolizmowi może żyć ponad 400 lat.

   .

 2. Też tak to czułem; stąd raki, alergie, wrzody wylewy ataki serca etc.
  Biologia/natura się broni. Skutecznie.

 3. Głupoty.
  Jak pominiemy wczesną śmierć w dzieciństwie to mieszkańcy wielu plemion z przed 10 000 lat i dawniej żyli średni po 50-65 lat.

 4. Pseudonauka, szkoda czasu na takie pierdoły. Taki choćby Neandertalczyk co prawda statystycznie częściej dożywał tylko do 40tki, ale wynikało to z niebezpieczeństw na jakie był narażony i wysokiej śmiertelności dzieci. 25-30% populacji przekraczało 40tkę, znajdywano szczątki osobników zdrowo po 70tce.

 5. swietnie komponuje sie z ekoreligja, ktora twierdzi ze jest nas zaduzo. Teraz lekarz bedzie mogl odmowic leczenia osob starszych niz 38 lat bo juz i tak zyja za dlugo.

 6. szybko skrocili wiek czlowieka, by co niektorym sie zle zrobilo i poddali sie eutanazji. Cale dziesieciolenia belkotali o 125-250 lat jako wieku do ktorego czlowiek powinien dazyc.

 7. W naturalnych warunkach, czyli w warunkach dżungli albo sawanny to rzeczywiście ludzie długo nie żyli. Już poniżej 40-stki człowiek nie jest tak szybki i zwinny jak wcześniej to go zaraz jakiś lampart czy inny krokodyl zjadał.
  Ja sam miałem kota, który przeżył blisko 22 lata. Jego dzicy krewniacy, żbiki europejskie, afrykańskie i stepowe rzadko przeżywają w warunkach naturalnych dłużej niz przez 10 lat.

Comments are closed.