Marian Kowalski założył „Konfederację”. To dlatego Rachoń go tak promował?

Marian Kowalski i Konfederacja Narodowa u Antoniego Macierewicza. Foto: Facebook Konfederacja Narodowa
Marian Kowalski i Konfederacja Narodowa u Antoniego Macierewicza. Foto: Facebook Konfederacja Narodowa

Okazuje się, że Marian Kowalski związany jest z formacją o nazwie Konfederacja Narodowa. W oczywisty sposób kojarzy się ona z partią Konfederacja Wolność i Niepodległość. Dzień po rocznicy stanu wojennego członkowie organizacji spotkali się z Antonim Macierewiczem.

W dniu 14 grudnia 2019 r. przedstawiciele Rady Naczelnej Konfederacji Narodowej oraz zaprzyjaźnionych środowisk narodowych i patriotycznych spotkali się w Warszawie z Marszałkiem Seniorem . Narada mobilizacyjna dotyczyła analizy i oceny aktualnych zagrożeń dla Państwa i Narodu Polskiego . Wszyscy zgromadzeni zdecydowali się na skoordynowane podjęcie adekwatnych kroków zaradczych – czytamy w opisie zdjęcia na facebookowym profilu „Konfederacja Narodowa”. Na zdjęciu widzimy grupę osób, znajduje się tam także Marian Kowalski.

O samej formacji wiadomo niewiele. Nie ma ona zalinkowanej na swoim profilu żadnej strony internetowej. Jest jedynie wspomniany „akt założycielski”, jednak bez daty i podpisu.

Z opisu w innej sekcji strony czytamy, że powstała 19 czerwca 2014 roku.

W założeniu jej twórców ma ona skupiać środowiska patriotyczne, narodowe i wolnościowe min. wewnątrz Ruchu Narodowego. Jednak już na dzień dzisiejszy Konfederacja zrzesza także organizacje spoza RN – czytamy.

Czy to więc koncesjonowana wydmuszka, która ma służyć jako narzędzie wprowadzania w błąd mniej rozeznanych w polityce wyborców? W końcu łatwo sobie wyobrazić, że w TVP Info podaje się Mariana Kowalskiego jako członka Konfederacji. A to, że chodzi nie o Konfederację Wolność i Niepodległość, tylko o Konfederację Narodową, to to się już pominie…

12 KOMENTARZE

  1. Już jakiś czas temu w TVP były takie wiadomości z Konfederacją Narodową w negatywnym świetle. Uważam że to ma właśnie zdezorientować widzów TVP a może nie tylko ich… Trzeba znaleźć w miarę szybko na ten niewątpliwie spory problem sensowne rozwiązanie.

  2. Opozycja koncesjonowana… Popiał peanów na temat Żydów… To najlepsza rekomendacja… Już sobie wyobrażam pompowanie Maryjana w TVPiS…

  3. Niezła ustawka. Marszałek III RP analizuje i radzi o bezpieczeństwie państwa i narodu z …podwórkowym klubem towarzyskim. Więc, albo pan senior nie ma nic do roboty, albo ktoś wierzy że ta akcja dezinformacyjna przyniesie rezultaty.
    Ten nasz Antoni to niezły „malowany ptak” i żeby tylko on jeden…

  4. Marian w kampanii prezydenckiej powiedział, że Królewiec był zawsze niemiecki. Nieznajomość historii tego człowieka jest porażająca.

  5. Brakuje na zdjęciu Jonny Danielsa – niewątpliwego narodowca. Kapelanami formacji zostaną zapewne rabini – Chojecki i Schudrich.

  6. Zarejestrowali… każdy może… Mnie bardziej interesuje, gdzie jeszcze pan Kowalski jest zarejestrowany. Bo seksotów nie brakuje.

Comments are closed.