Pan płaci, pani płaci, społeczeństwo płaci za… bal Chanukowy

Bal Chanukowy. Oficjalny plakat. Źródło: tskz.pl
Bal Chanukowy. Oficjalny plakat. Źródło: tskz.pl

Dobra zmiana hojnie rozdaje nasze ciężko zarobione pieniądze. Szczególnie jeżeli chodzi o datki na rożne inicjatywy społeczności żydowskiej. Teraz Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji sfinansowało Bal Chanukowy.

Rząd Prawa i Sprawiedliwości przyzwyczaił nas do rożnego rodzaju wydatków dla naszych „starszych i mądrzejszych braci”.

A to 100 milionów na cmentarz, a to kilka baniek na muzeum. Jednak o ile wcześniejsze wsparcie było „dla ducha” i można było to uzasadniać jakoś historią, kulturą czy pamięcią, to teraz pojawiło się wsparcie „dla ciała”.

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji pod kierownictwem Mariusza Kamińskiego dofinansowało żydowski Bal Chanukowy.

Bal odbędzie się w salonie Volvo Car Warszawa 21 grudnia i organizowany jest przez Towarzystwo Społeczno-Kulturalne Żydów w Polsce. Zapewne zabawa będzie wyśmienita, wszak wypitka i zakąska najlepiej smakują za cudze pieniądze.

Organizatorzy pochwalili się wsparciem MSWiA nawet na oficjalnym plakacie dopisując nawet, że bal „zrealizowano dzięki dotacji Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji”.

Program imprezy prezentuje się następująco:

– „Chanukowe cudeńka” – recital Patrycji Zywert-Szypki
– chanukowy quiz z nagrodami
– świąteczne gry dla dzieci z animatorem
– zabawa przy muzyce zespołu „PESYMIŚCI” w składzie: Michał Stasiński – vocal, piano, gitary, Tomek Pacanowski – gitary, Maciej Duszak – perkusja, kachon, perkusjonalia
– tradycyjnie: pączki, latkes i chanuke geld

Ciekawostką jest dlaczego akurat MSWiA sponsoruje taką imprezę? Minister Kamiński odpowiedzialny za najważniejsze służby w Polsce, powinien raczej unikać takiego angażowania się w jawne finansowanie rozrywkowych imprez dla mniejszości narodowych.

A może właśnie słowo „służby” jest kluczem do rozwiązania tej zagadki? Ciekawe czy pan Jonny Daniels będzie?

Plakat balu Chanukowego w Warszawie.
Plakat balu Chanukowego w Warszawie.

15 KOMENTARZE

 1. Jeśli wyborca głosuje na tych którzy to finansują to pewnie mu takie coś odpowiada. A więc jaki problem? Ja bym doił jeszcze więcej skoro Polak to taki ciemny Goj.

  • A ty jaki jesteś Goj, jasny? I to jest podstawowy problem większości Polaków, nie potrafią nawet odezwać się ludzkim głosem, zawsze musi być jakiś tekst i głupie [email protected]? Ale nie martw się do Wigilii niedaleko, może ci się uda. Myślisz cwaniaczku, że wszystkich obraziłeś, tylko nie siebie? W pierwszej kolejności siebie obraziłeś.

   • Właśnie na Twoim wpisie na początek jest głupie przy sra nie. I potem na tę samą nutę. Nie potrafisz ludzkim głosem? == A Marian ma rację 100%. Mój dobry kumpel Adaś na pytanie, czy wraca do PL tylko parsknął śmiechem: „Stary, do czego ? Głupi kraj, głupi ludzie.”

  • Tu chodzi o coś innego. Goje i Żydzi to po prostu dwie różne cywilizacje. Goje nie potrafią sobie wyobrazić, że pod parawanem niewiniątek i wiecznych ofiar kryje się taka agresja polityczna, szowinizm i rasizm. Tolerują, tolerują, tolerują, aż… przebiera się miarka, bo faktów już nie da się ukryć pod parawanem, i biorą na nich odwet. Takie „cykle” miały miejsce setki razy. To jest po prostu fakt historyczny.

   • Zanim ktoś się zmierzy z faktami, należy sobie zawsze zadać pytanie: z czym i kim mam do czynienia? Polecam cały filmik, bo to doskonała lektura, żeby wielu Polakom otworzyły się oczy. Dosłownie i w przenośni. Ale jeśli ktoś jest niecierpliwy, to odpowiedź jest gdzieś od 26min. Filmik pt. „Albin Siwak i Aleksander Jabłonowski. Chciałbym dożyć takich dni cz.1 w Ciechocinku na …”

   • Teraz to nie wypali, bo społeczeństwo jest zbyt wytresowane lękiem na wet o posądzenie o jakiś „antysemityzm”. Biologicznie uodpornione na jakiekolwiek oznaki zdrowego rozsądku będzie niewolnikami malutkiej grupki g..no wartych cwaniaków po wsze czasy.

 2. Jak społeczeństwo nie wie, że jest okradane to płaci, bo nie ma wyboru, tak jak i „przy zderzeniu” z każdym innym złodziejem! Czy ktoś społeczeństwu, czyli tubylcom spowiada się z tego na co są przeznaczane jego pieniądze? Ale przynajmniej wiadomo, dlaczego tak nalegał minister gimnazjalista od finansów, żeby społeczeństwu prać skarpetki. Do zera! Jestem jedna z wielu w tym społeczeństwie i nie wiem dlaczego szczękościsku i pięściościsku dostałam. Taki jakiś dziwny przykurcz mnie złapał. Ciekawe co jest najlepsze na taką przypadłość? Wie ktoś?

  • Ps. Jonnuś Daniels podejrzewam, że nawet tego maszkarona organizuje, to jakżeż go ma nie być? Czyż nie dlatego tak się ostatnio łasił? Łaskawca, nawet raczył gość z nie wiadomo skąd i od kogo, udzielić głosu swojemu gospodarzowi! Ale to nic!… Piekło zawsze otwarte i zawsze przyjmuje!…

   • „Hej tam pod Krakowem
    Rwąca Wisła płynie.
    Rozwaliła nam się świnia
    Na polskiej krainie,
    Na polskiej krainie .

    A jak się podpasie,
    Przyjdą lepsze czasy.
    Zabijemy pałą świnię
    Narobiem kiełbasy
    Narobiem kiełbasy

    Temy kiełbasamy
    Wedle denatury
    Wytrujemy wszystkie w Polskie
    Pluskwy i szczury,
    Pluskwy i szczury.”

    Tekst piosenki, śpiewanej przez dzieci w czasie ostatniej europejskiej. Jak ktoś chce poznać melodię, to wystarczy w wyszukiwarkę wpisać pierwszą linijkę tekstu i ukażą się tytuły filmików z wykonaniem.

Comments are closed.