Połowa Amerykanów chce usunięcia Trumpa ze stanowiska

Prezydent Donald Trump Fot. PAP
Prezydent Donald Trump Fot. PAP

Z sondażu Fox News wynika, że 50 proc. Amerykanów chce, by Donald Trump został poddany procesowi impeachmentu i usunięty ze stanowiska.

4 proc. uczestników ogólnokrajowego sondażu chciałoby impeachmentu Trumpa, który jednak nie zakończyłby się zdjęciem prezydenta ze stanowiska, a 41 proc. sprzeciwia się poddawania Trumpa procedurze impeachmentu.

Powodem wszczęcia procedury oskarżenia jego naciski na Ukrainę, żeby wszczęła śledztwo, przeciwko Joe Bidenowi i jego synowi, Hunterowi. Biały Dom miał uzależniać od tego pomoc wojskową dla Ukrainy.

Joe Biden to były wiceprezydent USA oraz lider obecnych prawyborów prezydenckich w Partii Demokratycznej. Biden ma największe szanse na otrzymanie nominacji swojej partii jako kandydat na prezydenta w wyborach w 2020 roku.

Przewiduje się, że Izba Reprezentantów jeszcze w tym tygodniu postawi Trumpa w stan oskarżenia.

Szanse na pozbawienie Trumpa prezydentury są żadne. Proces prezydenta będzie miał miejsce w Senacie, gdzie republikanie mają większość.

Sondaż jednak przyniósł niepokojące dla Donalda Trumpa wyniki.

53 proc. Amerykanów uważa, że Trump nadużył swojej władzy.

48 proc. jest zdania, że dopuścił się obstrukcji działań Kongresu.

45 proc. zarzuca mu próbę przekupstwa.

60 proc. respondentów nie akceptuje proszenie zagranicznych przywódców o śledztwo przeciwko jego politycznym rywalom.

Mniejszość – 45 proc. jest zadowolonych ze sposobu jak Trump sprawuje urząd prezydenta, a niezadowolonych – 53 proc.

Źródło: Rzeczpospolita

4 KOMENTARZE

  1. Prawda jest co najmniej prozaiczna.Trump zawiódł tą bogatszą część koszernych i nie zaatakował Iranu. Wniosek: Trump musi odejść.I to w niesławie.Będzie to wreszcie nauczką dla wychodzących przed szereg bez zezwolenia.Tym samym jego następca jednym z pierwszych aktów prawnych wprowadzi jeszcze jedną poprawkę do konstytucji wg której w Usraelu ogon merda psem.Zaś siły zbrojne mają tą prawdę szerzyć na całym świecie.

  2. Jedynie Caldera Yellowstone może wysłuchać Naszych próśb, problemów i modłów. I tylko wtedy – Siłami Wyższymi, może nastąpić koniec hegemonii tej szatańskiej zbieraniny z przeogromnym ego, wywyższającym się nawet ponad Boga, która to zrobiła sługusów nawet z samych Amerykanów.

  3. Fox News ha ha ha ci prowadzą od początku Wojne z Trampem że względów politycznych,także ten sondaż jest nic nie wart wielkie kłamstwo

Comments are closed.