Poza Unią Europejską jest życie! Tak twierdzi większość Polaków

Flagi Unii Europejskiej i Polski. / fot. Wikimedia
Flagi Unii Europejskiej i Polski. / fot. Wikimedia

Większość naszych rodaków uważa, że jeśli Polska będzie poza Unią Europejską, to lepiej stawi czoła stojącym przed nią wyzwaniom. Tak wynika z sondażu przeprowadzonego na zlecenie samej Unii.

Badanie „The Spring 2019 Standard Eurobarometer” zostało przeprowadzone w dniach 7 czerwca – 1 lipca 2019 roku.

Ankieterzy przepytali respondentów we wszystkich 28 krajach należących do Unii Europejskiej i 6 krajach aspirujących do członkostwa (Albanii, Czarnogórze, Macedonia, Serbii, Turcji oraz w tureckiej części Cypru).

Pośród wielu pytań pojawiających się w badaniu „The Spring 2019 Standard Eurobarometer” znalazło się też takie:

Proszę powiedzieć w jakim stopniu zgadzasz się z poniższym stwierdzeniem: nasz kraj czeka lepsza przyszłość poza Unią Europejską?

Odpowiedzi jakich udzielili Polacy mogą być szokiem dla wielu euroentuzjastów. Okazuje się że większość naszych rodaków ocenia, że Polska poradzi sobie lepiej poza UE.

Uważa tak 47 proc. ankietowanych. Przeciwnego zdania jest 45 proc. badanych. Odpowiedzi „nie wiem” udzieliło 8 proc. respondentów.

Co ważniejsze, możemy mówić o pojawieniu się trendu w ocenie opłacalności pozostawania w Unii Europejskiej. W tym samym badaniu w 2017 roku odpowiedzi twierdzącej na to pytanie udzielił tylko 32 proc. pytanych, a 59 proc. było przeciwnego zdania. W 2018 odsetek odpowiedzi na „tak” wzrósł do 35 proc. a tych, którzy oceniali, że lepsza przyszłość czeka nas pozostając w UE, spadł do 55 proc.

Z badania „The Spring 2019 Standard Eurobarometer” wynika, że Polska jest jedynym krajem, w którym większość obywateli widzi lepszą przyszłość dla swojej ojczyzny poza UE.

Badanie The Spring 2019 Standard Eurobarometer
Badanie The Spring 2019 Standard Eurobarometer

Źródło: The Spring 2019 Standard Eurobarometer

4 KOMENTARZE

  1. Oczywiście, unia to krwiopijca okradająca prostych ludzi, chcąca wprowadzic masońskie rządy światowe,
    sprowadzająca nam (europejczykom) niechcianych i niepotrzebnych emigrantów i ustalająca ustawy, które obrażają Homo Sapiens. Powinniśmy jak najszybciej wystąpić z unii, będziemy moglisię wtedy rozwijać jak wolni ludzie a nie jak niemieccy robole.

  2. Cała ta niby-wspólnota, to trumna dla Europy. Jeśli nie uciekniemy – padniemy. Największym jednak zagrożeniem jest perfidny satanistyczny syjonizm – „twórca” tego euro-burdelu. Jeśli wyjdziemy na ulicę walczyć o Naszą rację stanu, powinny ruszyć także zniewolone państwa wspólnoty. Posunięcia tego odmóżdżonego systemu są tak debilne, że powinien go pokonać swoją logiką nawet komputer Atari.

  3. Wszyscy chca bysmy wyszli z Unii, by Slask wyszedl z Polski, Szkocja z UK a Baskowie z Hiszpani.
    A kto to sa ci „wszyscy”? Ruskie agenty wplywu i ich zaplecze „intelektualne” tacy co to w d…. byli i g….
    widzieli. Imponuja im tytany umyslu bo w karty grac umieja i kodeks Boziewicza stosuja chociaz go nie czytali, a jak czytali to niedokladnie i troche im sie placze. Poza tym herby i ukradzione przydomki takze robia swoje. Szlachta…. hehehe.

Comments are closed.