Tusk zmienia zdanie: „Biorę pod uwagę start w wyborach prezydenckich w Polsce”

Donald Tusk. Foto: PAP/EPA
Donald Tusk. Foto: PAP/EPA

Były premier Donald Tusk przyznał, że nie wyklucza startu w wyborach prezydenckich w 2025 r. – informuje ”Super Express”.

Dziennikarz „SE” na sobotnim spotkaniu w Warszawie zapytał Tuska, czy bierze pod uwagę swój start w kolejnych wyborach. „Wszystko biorę pod uwagę. Oj, nawet jakieś bardzo czarne scenariusze”. „Nawet i to, co może być za pięć lat, albo i to, kogo może nie być. Tak, biorę to pod uwagę” – cytuje wypowiedź Tuska „SE”.

„Z racji mojej nowej funkcji nie tylko mogę już być, ale powinienem już być zaangażowany w pełni, żeby pomagać w Polsce PO i PSL. I będę prezentował w najbliższym roku pomysły i sposoby, w jaki sposób przybliżyć zwycięstwo w wyborach parlamentarnych” – dodał b. premier.

Tusk wyjaśnił również, dlaczego zrezygnował z udziału w obecnych wyborach. Ja stwierdził, zrezygnował, bo „chciał ograć PiS”. – Oni zainwestowali dobre trzy, cztery lata(…) żeby mnie dyskredytować, to najlepszym sposobem ogrania ich na samym starcie, będzie zmarnowanie ich wysiłku – przyznał.

Źródło: Super Express, PAP

2 KOMENTARZE

  1. Antypolak; marionetka niemiecka. Polska to nienormalność. Dla własnych prywatnych celów wyparł się Rządu Polskiego. W wyborach na przewodniczącego do Parlamentu EU skorzystał z poparcia IV Rzeszy. Jego przewodnictwo w Parlamencie EU nie przyniosło Polsce i narodowi żadnych korzyści. Zawsze uważał Polaków za „Moherów”

  2. cha cha to ich ostatnia deska ratunku realna!
    choć i tak Duda na 99% będzie znowu niestety! bo wszystko będzie po staremu czyli bez zmian systemowych!

Comments are closed.