Czterdziestu Żydów zatrzymanych na lotnisku Moskwie! Oficjalne instytucje milczą

Lotnisko Domodiedowo Fot. Wikipedia CC 3.0 Autor: Dzerod

Na moskiewskim lotnisku Domodiewo zatrzymano 40. obywateli Izraela. Poinformował o tym Interfax powołując się na ambasadę Izraela w Moskwie.

Nie wiadomo jakie są przyczyny zatrzymania. „Promujemy dobre stosunki turystyczne i handlowe z Rosją i jesteśmy przekonani, że kwestie te zostaną najlepiej rozwiązane w przyszłości” – poinformowała jedynie ambasada Izraela w Moskwie.

Wiosną 2019 r. zatrzymano 25-letnią obywatelkę Izraela, Naamu Issahar w strefie tranzytowej na lotnisku Seremietiewo. Sąd skazał dziewczynę na siedem i pół roku więzienia za przemyt narkotyków.

Decyzja rosyjskiego sądu doprowadziła do międzynarodowego napięcia pomiędzy Rosją a Izraelem. Premier Izraela Beniamin Netanjahu poprosił prezydenta Rosji Władimira Putina o ułaskawienie Issahar.

Nieoficjalnie wiadomo, że prezydent Putin odmówił wtedy Netanjahu uwolnienia młodej Żydówki.

Źródło: Lenta.ru

 

4 KOMENTARZE

  1. To już można komentować? No to: jak oni śmią ci Ruscy? :)
    (oczywiście nie ironizuję bezkrytycznie, zdaję sobie sprawę, kto jest w okolicach Puta, nie są to raczej same „Wielkorusy”)

  2. Oj tam, oj tam! Bo to były metafizyczne narkotyki a wy się nie znacie!
    A tak na poważnie. Da się? Da się! Może pejsówki przedawkowali i myśleli, że są w Polsce i mogą fikać? Ochrony z bronią nie było, tak jak u nas się pałętają? No patrzcie ludzie! Za darmo pewnie ich nie zatrzymali, nie będę zdziwiona jak za jakiś czas okaże się, że za szpiegostwo ich zatrzymali. I niech ktoś mówi, czy pisze co chce, ale BRAWO ROSJA! W swoim kraju rządzą tubylcy w granicach tego kraju i basta! A nie tak jak u nas, że jakieś Jonnusie urządzają kolacje szabasowo-koszerne i krajowi premiera wybierają! Nie w Jonnusia D. kraju, tylko w kraju Polaków! Do stu tysięcy latających diabłów! No proszę, nawet „…Netanjahu poprosił prezydenta Rosji…” I co!? Ryja Netanjahu nie urwało, jak poprosił? A w naszym Polaków kraju, będzie się szarogęsił i zwoływał jakieś swoje bandyckie umawiania się!?
    Ma ktoś problem w cudzym kraju, to powinna być krótka piłka: proszę WON do siebie! Tak jest na całym świecie, tylko nie w kraju Polaków! Ten, kto jest za to odpowiedzialny, powinien stanąć przed Trybunałem Stanu! Tyle w temacie!

Comments are closed.