Infantylny wyrok włoskiego sądu! Bezrobotny ojciec musi dawać kieszonkowe 33-letniej pracującej córce

Zdjęcie ilustracyjne. Fot. Pixabay
REKLAMA

Na dwa miesiące więzienia skazał sąd w Turynie ojca 33-letniej kobiety za to, że przestał jej płacić kieszonkowe w wysokości 260 euro. Według włoskiego sądu wiek dziecka nie ma znaczenia. Zdaniem sądu mężczyzna musi wspomagać córkę, dopóki nie osiągnie ona stabilności zawodowej.

Jednym z powodów coraz większego upadku zachodniej cywilizacji jest infantylizm młodego pokolenia. Młodzi ludzie bezstresowo wychowani nie radząc sobie w życiu chcą żyć na garnuszku rodziców.

Sąd postanowił, że kara zostanie zawieszona, jeśli skazany przekaże córce 3 tys. euro tytułem zaległego kieszonkowego. Informuje o tym dziennik „La Repubblica”.

REKLAMA

Sąd uważa, rodzice mają finansowy obowiązek pomagać dorosłemu dziecku, jeśli ma kłopoty. Sądu nie przekonał argument, że ojciec jest bezrobotny i nie ma oszczędności.

Nowa książka prof. Chodakiewicza!

Córka domaga się od ojca pieniędzy mimo że obecnie ma pensję w wysokości 786 euro, ale jak twierdzi, nie wystarcza jej na życie.

Ojciec zapytany przez sędziego, dlaczego przestał wspierać córkę, odparł: „Bo jest dorosła i wiedziałem, że pracuje” – relacjonuje gazeta „La Republica”.

Włosi to wyjątkowo niesamodzielny naród. Ponad jedna trzecia trzydziestolatków otrzymuje kieszonkowe od rodziców.

Źrodło: Polsat News

REKLAMA